zamknij

Jak jeść zdrowo?

Problem ze zdrowym odżywianiem się, nie tylko dotyczący odpowiedniej diety, ale też właściwie dobranych pokarmów, to jeden z najczęściej występujących problemów społeczeństwa XXI wieku.

Fot. http://www.morguefile.com/Opiera się on na dwóch filarach zbyt dużej ilości przyjmowanego jedzenia oraz fakcie, że w większości przypadków jest ono genetycznie modyfikowane.

Jednym z rozwiązań takiej sytuacji jest nowoczesna żywność bezglutenowa, która nie zawiera glutenu ani innych cukrów, jakie są nieprzyswajalne przez organizm osób chorych np. na celiakię. Z drugiej strony jest też doskonałym sposobem na odchudzanie się, ponieważ zachowując swój smak i właściwości ma też zmniejszoną wartość energetyczną, a tym samym mniejszą ilość kalorii. Jednak zdrowe jedzenie musi być też właściwie dobrane nie możemy przykładowo jeść samych produktów białkowych, choćby były one absolutnie ekologiczne lub skupiać się jedynie na żywności opartej na tłu[.]h. Warto przy tym odwiedzić też sklep ekologiczny, który zawiera żywność zdrową, bezpieczną, naturalnie wyprodukowaną, a tym samym posiadającą pełnie wszystkich właściwości. Tylko takie posiłki będą posiadały dla naszego organizmu większe znaczenie i tylko one zapewnią nam prawidłowe funkcjonowanie. Największym wyzwaniem dzisiejszego świata żywienia jest bowiem przeciwstawienie erze fast foodów pokarmów ekologicznych. Dostarczana na nasze stoły żywność ekologiczna zapewnia nam nie tylko gwarancję doboru najlepszych produktów, ale dodatkowo fakt, że spożywając je nie dojdzie do żadnego zatrucia czy zaszkodzenia naszemu organizmowi. A te przypadki są dość znane, jeśli zaopatrujemy się w jedzenie genetycznie zmieniane i modyfikowane.

Uzależnienie od jedzenia – czy coś takiego istnieje

Waga to nie wszystko

Skomentuj