zamknij

Królewskie wakacje

Wybierając się na wakacje mamy różne możliwości noclegu – od namiotu i przyczepy kempingowej po hotel, domek letniskowy czy luksusową willę. A gdyby tak zamieszkać w komnatach prawdziwego zamku? Na portalu Casamundo.pl, który specjalizuje się w wynajmie obiektów turystycznych, można zarezerwować królewską rezydencję już na nadchodzący sezon.

Wakacje w zamku to spełnienie marzeń z dzieciństwa. W końcu każdy z nas czytał barwne opowieści o królach i królowych. Dziecięca wyobraźnia pozwalała przenieść się do pełnych przepychu komnat oraz wystawnych sal. Z drugiej strony, wczasowiczów inspirują rezydencje, w których wakacje spędzają członkowie panujących rodzin królewskich. Serwis Casamundo.pl przedstawia zamki i posiadłości, którymi nie pogardziłby nawet najbardziej kapryśny władca.

Wśród szkockich wrzosowisk
Copyright: Interhome Polska Sp. z o.o.Na początek propozycja wakacji w kraju najbardziej znanej europejskiej rodziny królewskiej. Media każdego dnia donoszą o wydarzeniach z życia królowej Elżbiety i następców tronu: gdzie spędzili wakacje, kto ostatecznie obejmie tron, w jakiej kreacji wystąpiła księżna Kate. Królewska rodzina nie ma łatwego życia. Dlatego często zaszywa się w swych posiadłościach rozsianych w różnych częściach Wielkiej Brytanii, aby odpocząć z dala od mediów. Warto pójść ich śladem, zostawić daleko za sobą zgiełk miasta i codzienne problemy, i wybrać się do spokojnej okolicy u wybrzeży Szkocji. Na portalu Casamundo można znaleźć klimatyczną rezydencję z 1850 roku. Położona nad niewielkim jeziorem w pobliżu lasu posiadłość będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią relaks na świeżym powietrzu w zacisznych miejscach. W okolicy znajduje się stadnina koni oraz pole golfowe. Urlop można też spędzić na spacerach po lesie i rowerowych wycieczkach wśród pięknych okoliczności przyrody.
Dowiedz się więcej o obiekcie numer 287665

W warownej twierdzy

Copyright: BelvillaKrólewskie wakacje możemy spędzać w różnych klimatach: w wytwornej rezydencji, barokowym pałacu, jak dawna siedziba hiszpańskiej rodziny królewskiej, albo w średniowiecznym zamku. Na przykład w autentycznej średniowiecznej twierdzy Montfalco położonej na wzgórzu w sercu Katalonii. Historia twierdzy sięga XI wieku. Odrestaurowane i przepełnione historią wnętrza tworzą niepowtarzalny klimat. Potężne obwarowania otaczają zamek i pojedyncze domy, a do środka prowadzi tylko jedna brama. Na terenie twierdzy znajduje się przepiękny ogród i tarasy z widokiem na dolinę. Wystarczy zamknąć oczy, aby zobaczyć co działo się tu kilka wieków temu – gwar w centralnej części twierdzy, eleganckie damy na zamku, konne powozy. Kiedy nasycimy się klimatem średniowiecznego zamku, bez problemu można wybrać się na zwiedzanie innych miast. Twierdza położona jest bowiem w odległości kilkudziesięciu minut jazdy samochodem od Barcelony, Girony czy Tarragony. Dzięki temu z łatwością w ciągu kilku chwil można przenieść się ze średniowiecza do współczesności.
Dowiedz się więcej o obiekcie numer 927685

Prawie jak w pałacu wersalskim
Copyright: BelvillaWiele zamków i królewskich rezydencji można znaleźć również we Francji. Cały kraj usiany jest pięknymi pałacami, zamkami i rezydencjami. W dawnych czasach wytworne zamki i pałace miały służyć wygodzie i prestiżowi właścicieli. Dziś część z nich jest otwarta dla turystów, część przekształcona na prywatne domy, a w niektórych powstały hotele i domy noclegowe, dzięki czemu każdy turysta może przenieść się w czasie i zasmakować dworskiego życia. Większość tych miejsc otaczają piękne ogrody, a wnętrza umeblowane są ze smakiem. Nocleg w takim miejscu możemy znaleźć w ofercie Casamundo i wynająć apartament w zamku pochodzącym z 1864 roku. Do posiadłości prowadzi monumentalna żelazna brama i ścieżka wzdłuż szpaleru drzew. Posiadłość zachowała swój pierwotny charakter, ale można znaleźć w niej różne udogodnienia potrzebne współczesnemu turyście.
Dowiedz się więcej o obiekcie numer 925345W weneckiej willi
Copyright: BelvillaWłochy również słyną z licznych pałaców i podmiejskich rezydencji. Duża ich część pochodzi głównie z epoki renesansu, który trwał we Włoszech prawie dwa wieki. Wędrując po półwyspie Apenińskim znajdziemy wiele pięknych budynków z tego okresu. Jednak poza zwiedzaniem, można także w takim obiekcie zamieszkać. Na przykład w luksusowym i przestronnym apartamencie w weneckiej willi pochodzącej z XVI wieku. We wnętrzach, udekorowanych wyjątkowymi i cennymi meblami, każdy gość poczuje się jakby płynęła w nim błękitna krew. Dodatkowo można spacerować alejkami wspaniałego ogrodu, odpoczywać przy basenie lub wyruszyć na zwiedzanie pobliskiej Wenecji i Padwy.
Dowiedz się więcej o obiekcie nr 923525

Dzięki dostępowi do internetu osoby planujące wyjazd mogą bez problemu znaleźć zakwaterowanie odpowiadające ich preferencjom. Bez względu na to, czy są miłośnikami przygód, chcą uciec od zgiełku wielkiego miasta, czy też marzą o wakacjach w iście królewskim stylu i noclegu w prawdziwej, królewskiej komnacie.

Zdrowie osób podróżujących daleko i blisko

Wakacje z widokiem na raj

Skomentuj