zamknij
Mezoterapia – co nią leczyć

Mezoterapia – co nią leczyć

Fot. http://www.morguefile.com/

Każda kobieta chce być piękna. Marzy o tym, żeby być ponętna, młoda i atrakcyjna dla mężczyzn. Dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na nieco bardziej poważne kroki w celu poprawienia swojej urody.

Jednym z najnowszych sposobów na odmłodzenie jest mezoterapia. To zabieg polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu w odpowiednie miejsce substancji leczniczych, które dobrane pod względem stężenia oraz składu działają na miejsca zmienione chorobowo. Preparat wstrzykiwany jest w niewielkich ilościach dlatego też zabieg powtarzany jest wielokrotnie.

W skład wstrzykiwanego preparatu wchodzą aminokwasy i witaminy, oligoelementy, kwasy hialuronowy oraz polimlekowy, a także krzem, enzymy oraz wyciągi tkankowe.

Mimo niewielkiej inwazyjności, przed zabiegiem mezoterapii pacjent jest znieczulany po czym cienką igiełką z użyciem odpowiedniego aparatu jest wstrzykiwany preparat. Mezoterapie powinno się powtarzać co 2 tygodnie. Na początek należy wykonać przynajmniej 4-6 zabiegów.

Co leczyć mezoterapią?

Przede wszystkim z meztoreapii korzystają osoby które chcą pozbyć się oznaków starzenia. Co za tym idzie, mezoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu zmarszczek, wiotkości skóry, utraty elastyczności i suchości skóry. Wszystkie te objawy nasilają się z wiekiem, dlatego warto z nimi walczyć odpowiednio wcześniej, aby móc odwrócić ten proces.

Preparat wstrzykuje się więc w okolice szyi, twarzy, dekoltu, grzbietów dłoni.

Mezoterapia bezigłowa stosowana jest również w przypadku walki z cellulitem. Wiadomo jest, że usuwanie cellulitu to największa zmora kobiet. Tymczasem dzięki wprowadzeniu substancji czynnych takich jak kofeina, rutyna, prokaina, nostrzyk, enzymy lipolityczne oraz wyciąg z karczocha, znacznie zmniejszamy objawy cellulitu.

Mezoterapia zmniejsza również rozstępy i blizny. Walczy się nia również z objawami łysienia i wypadania włosów.

Fot. http://www.morguefile.com/

Kąpiele w winie

Fot. http://www.publikuj.org/

Czy warto robić sobie operację piersi

Skomentuj