zamknij
Zimą stopy wymagają szczególnej pielęgnacji

Zimą stopy wymagają szczególnej pielęgnacji

Zimą skóra na stopach jest narażona na przesuszenie i zrogowacenia. Zapobiec temu może codzienna pielęgnacja domowa, uzupełniona zabiegami w gabinecie kosmetycznym. Tymczasem wiele kobiet wciąż zapomina, że o stopy należy dbać przez cały rok, nie tylko latem.

Podstawą zimowej pielęgnacji w domu jest peeling, wykonywany minimum raz w tygodniu. Codziennie natomiast należy ścierać martwy naskórek specjalną tarką. Przed zabiegiem warto nałożyć na stopy krem zmiękczający na bazie kwasów owocowych. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kremu nawilżającego. W zimie powinien to być krem zawierający glicerynę lub mocznik.

– Polecałabym używanie kremów przeznaczonych właśnie do przesuszonych stóp, które są tłustsze niż do zwykłej pielęgnacji stóp. Oczywiście, jeśli jest już zrogowaciały naskórek, musimy pamiętać, żeby go usunąć i nakładać krem, co pozwoli nam na lepsze jego wchłanianie. Nakładamy krem na noc i zakładamy skarpetę frotte – radzi Martyna Borowska z Centrum Urody Peggy Sage w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Zimą wiele kobiet skarży się na nadmierną potliwość stóp. Winę za to ponosi ciepłe, czasami zbyt ciasne obuwie ze sztucznego tworzywa. Aby zapobiec temu problemowi, należy kupować buty dobrej jakości, często zmieniać skarpety oraz zaopatrzyć się w dezodoranty do stóp i kremy na bazie talku.

– Proponowałabym zakupienie sobie wkładek antypotowych bądź używanie kremów do codziennej pielęgnacji stóp, które zawierają w sobie talk, oraz kąpiele z dodatkiem preparatów, które zawierają w sobie szałwię. Kąpiele w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. – podpowiada Martyna Borowska.

Zabiegi domowe warto uzupełnić wizytą w salonie kosmetycznym. Stopy można tam poddać zabiegowi z parafiną, która nawilży i wygładzi skórę. Dla urody i zdrowia stóp niezbędne są też masaże, nawet te wykonane samodzielnie. Kilkuminutowy masaż olejkami eterycznymi zrelaksuje stopy i uelastyczni skórę.

Szybkie metody odchudzania najczęściej odbijają się na zdrowiu. Bywa, że zagrażają nawet życiu

Trening mięśni Kegla potęguje przyjemność seksualną

Skomentuj