zamknij
Rośnie zapotrzebowanie na usługi lecznicze i relaksacyjne. Powstaje coraz więcej ośrodków SPA

Rośnie zapotrzebowanie na usługi lecznicze i relaksacyjne. Powstaje coraz więcej ośrodków SPA

Weekend w SPA to najlepsza propozycja dla osób, którym w nawale obowiązków trudno wygospodarować czas na codzienną pielęgnację ciała i regularne zabiegi kosmetyczne. W salonach usytuowanych w centrum miasta bądź w klimatycznych hotelach można nie tylko odpocząć, lecz także ustalić indywidualny harmonogram zajęć bądź zabiegów ściśle dopasowany do konkretnych potrzeb organizmu. Oferta jest szeroka – od kompleksowej regeneracji ciała, przez relaksujące masaże, po zabiegi odmładzające skórę twarzy.

Słowo SPA pochodzi z języka łacińskiego, gdzie wyrażenie „Sanitas Per Aquam” oznacza „Zdrowie dzięki wodzie”. Już od starożytności woda jest bowiem podstawą dbania o wygląd, kojarzy się także ze spokojem i wyciszeniem. Filozofia SPA nawiązuje do tradycji podróżowania do kurortów z życiodajnymi źródłami, które mają pomóc odzyskać zarówno zdrowie fizyczne, jak również duchową równowagę i witalność.

– SPA to jest bardzo szerokie pojęcie, właściwie określa się nim wiele rzeczy, które kojarzą się z relaksem, a więc jest i basen, i sauna, ale też oferta zabiegowa, która najczęściej w obiektach, które mianują się jako wellness & SPA, jest bardzo szeroka – mówi agencji Newseria Lifestyle Jolanta Łapińska, prezes Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.

Salony SPA wciąż poszerzają swoją ofertę. Coraz częściej w jednym miejscu można zarówno skorzystać z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych, leczniczych masaży, terapii i zajęć jogi, jak i otrzymać fachowe porady dotyczące zdrowego stylu życia.

– Nasi klienci mają olbrzymią świadomość tego, jak dbać o skórę i co jest aktualnie bardzo innowacyjne na rynku. My oczywiście staramy się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom i przygotowywać różnorodną ofertę, która jest bardziej holistyczna, czyli coś dla ciała i coś dla ducha. Więc z jednej strony w takich miejscach relaksujemy się, pływając i oglądając piękne widoki za oknem, z drugiej strony możemy skorzystać z innowacyjnych zabiegów w profesjonalnych gabinetach – tłumaczy Jolanta Łapińska.

Atmosfera panująca w SPA sprzyja relaksowi, a personel potrafi kompleksowo zadbać o urodę, zdrowie i wewnętrzną równowagę klientów. Całkowita regeneracja ciała i zmysłów jest możliwa również dzięki odpowiednio zaaranżowanym wnętrzom. Podczas weekendowego bądź dłuższego pobytu w takim miejscu można skorzystać z wielu różnorodnych atrakcji, a zabiegi dobrać odpowiednio do stanu organizmu.

– Wykonanie każdego z nich poprzedzone jest wywiadem kosmetycznym i diagnozą skóry, co pozwala dokładnie ocenić jej indywidualne potrzeby. Jeżeli przyjeżdżamy do SPA po relaks, aby odpocząć od codziennego zgiełku, stresu, to zdecydowanie warto postawić na zabiegi relaksacyjne, czyli zabiegi na ciało czy np. masaże orientalne, które nas przeniosą w egzotyczne kraje. A jeżeli myślimy o tym, żeby przez ten weekend stać się piękniejszym, młodszym i atrakcyjniejszym, to trzeba postawić na zabiegi pielęgnacyjne twarzy z zaawansowanymi technologiami i nowoczesnymi urządzeniami – wyjaśnia Jolanta Łapińska.

Salony odnowy biologicznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy nie mają zbyt wiele wolnego czasu, ale chcieliby go dobrze wykorzystać na komfortową pielęgnację swojego ciała i odpoczynek. Jednak tryb pracy miejskich SPA i tych umiejscowionych w hotelach położonych za miastem nieco różni się od siebie.

– Tak naprawdę to są dwa różne światy, chociaż oferta jest bardzo podobna. W mieście musimy naszego klienta wyrwać z jego codziennego zgiełku, spróbować w trzy sekundy zrelaksować i zrobić mu najlepszy zabieg na świecie. Natomiast przekraczając próg naszego hotelu, tak naprawdę on już jest przygotowany na relaks, na odpoczynek i jest nam dużo łatwiej go zrelaksować. On jest już przyzwyczajony do tego, że większość czasu spędza w ubraniu swobodnym, a najczęściej w szlafroku, w związku z tym o wiele częściej robimy tam zabiegi na ciało, zabiegi pielęgnacyjne, masaże – wyjaśnia Jolanta Łapińska.

Salony SPA to już nie tylko wymarzone miejsce dla pań. Klientami takich obiektów coraz częściej są również mężczyźni, którzy towarzyszą swoim partnerkom bądź sami chcą o siebie zadbać.

– Mężczyźni przychodzą nie tylko na relaksacyjne i sportowe masaże po wysiłku fizycznym, lecz także takim normalnym zabiegiem jest dla nich pielęgnacja dłoni czy twarzy – mówi Jolanta Łapińska.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi lecznicze i relaksacyjne powoduje, że w Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej ośrodków SPA & Wellness. Koniunkturę na zabiegi napędzają już nie tylko kuracjusze z kraju, lecz także z zagranicy. Każdy z rodzajów SPA charakteryzuje się odmienną filozofią i opiera się na ściśle stworzonej koncepcji architektonicznej. To wszystko przekłada się na wykorzystanie różnych technologii, zabiegów i odpowiednio dobranych linii kosmetyków. Wszystko jest połączone w taki sposób, aby stanowiło całość.

Mówi:    Jolanta Łapińska, prezes Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.

Źródło: NEWSERIA

Jak przygotować ciało do lata?

Zapraszamy na Ogólnopolski Kongres Praw Pacjenta

Skomentuj