zamknij
Przetrwanie diety cytrynowej

Przetrwanie diety cytrynowej

Dieta cytrynowa należy do jednych z najbardziej znanych terapii odchudzających. Zwłaszcza po tym, jak kilka sławnych postaci postanowiło przejść na cytrynową terapię. Publikacja ma za zadanie wyjaśnić, w jaki sposób stosować dietę cytrynową.

Jak nie powrócić do poprzedniej wagi?

Opisywana dieta może i przynosi obiecujące wyniki, jednak są one tylko krótkotrwałe. Grozi nam szczególnie efekt jo-jo, a to z bardzo prostej przyczyny. Dieta cytrynowa nie skupia się na likwidacji tkanki tłuszczowej, zatem utrzymacie docelowej sylwetki może stać się niemalże wyzwaniem.

Tutaj jest adekwatne miejsce na drobną sugestię – kończąc dietę cytrynową, nie wracaj natychmiast do wcześniejszego stylu odżywiania. Postaw na gotowane warzywa. Bardziej konkretne potrawy bez wątpienia zakończyłoby się biegunką.

Jak poprawić mizerny „jadłospis”?

Warto kilka słów poświęcić ulepszeniu przebiegu samej diety. Do napojów można dosypać pieprz, dzięki czemu napój będzie lepiej przyswajany przez nasze ciało wskutek usprawienia działania układu odżywczego.

Bądź leniuchem!

Stosując dietę cytrynową, nigdy nie narażaj się na sytuacje wymagające przesadnej aktywności fizycznej. Może to przyczynić się do osłabienie ciała, dlatego że jadłospis naszego nowego sposobu odżywienia nie oferuje praktycznie jakichkolwiek substancji odżywczych, zatem skąd nasze ciało ma pobierać energię na ponadplanowe ćwiczenia? Najlepiej o tym zapomnij.

Skonsultuj się z dietetykiem

Na końcu muszę wspomnieć o konsultacji z dietetykiem – przed rozpoczęciem zademonstrowanej diety lepiej upewnij się, czy jesteś na tyle zdrowy, aby przetrwać tak restrykcyjne reguły.

Dziecięce biegunki

Dieta hollywoodzka

Skomentuj