zamknij
Kąpiel naturalnie idealna

Kąpiel naturalnie idealna

Zaczęło się niewinnie od kampanii reklamowych, które straszą, że tradycyjne mydło nie ma właściwości pielęgnacyjnych, a do tego zostawia na skórze biały osad. Przeciw tradycyjnej kostce myjącej stanęły kolejne firmy oferując jako alternatywę żele i emulsje myjące. W ostatnich 2 latach kategoria szeroko dostępnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji poszerzyła się o olejki do kąpieli. Stanowią one nową i bardzo ciekawą alternatywę, łącząc w sobie jednocześnie walory higieniczne i pielęgnacyjne. Wraz z dostępnością rosną również wymagania wobec produktów. Jakimi kryteriami zatem powinniśmy się kierować wybierając najlepszy kosmetyk do pielęgnacji skóry?

Według badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę Nielsen, Polki poszukują kosmetyków o właściwościach silnie nawilżających i kojących podrażnioną skórę, które pozwolą zwalczyć efekty twardej i zanieczyszczonej chlorem wody, suchego powietrza, a nawet sztucznych i szorstkich włókien tkanin, z których uszyte są ubrania. Idealne kosmetyki powinny zaspokajać „pragnienie skóry”. Codziennej pielęgnacji kobiety stawiają dodatkowy warunek: nie powinna absorbować zbyt wiele czasu i energii oraz miejsca w łazience czy kosmetyczce.

Dobry olejek do kąpieli spełnia wszystkie warunki. Może z powodzeniem zastąpić żel pod prysznic, nie zajmuje wiele miejsca i nie nadwyręża kieszeni. Zabieganym kobietom pozwala zminimalizować czas poświęcany rano na nakładanie balsamu. Biorąc poranny prysznic z wykorzystaniem olejku wykonujemy dwa zabiegi jednocześnie – higieniczny i pielęgnacyjny. Co ważne, można po nim błyskawicznie wskoczyć w ubranie, bo skóra się nie lepi, a olejek nie pozostawia na niej tłustego filmu.

Przy wyborze kosmetyku należy zwrócić uwagę na jego składniki. Podstawowe, dostępne olejki mają ubogi skład, którego bazę stanowi olej parafinowy i inne pochodne ropy naftowej. Dają one chwilowe wrażenie wygładzenia skóry, ale nie będą jej faktycznie odżywiały. Należy unikać kosmetyków zawierających sztuczne barwniki i konserwanty, a w szczególności tych, zawierających parabeny. Idealnie w pielęgnacji wrażliwej i wymagającej skóry sprawdzają się kosmetyki zawierające naturalne składniki pochodzenia roślinnego.

Doskonałym przykładem jest olejek z linii kosmetycznej MIA Organic Care, która właśnie pojawiła się w polskich aptekach. To pierwszy kosmetyk wśród ogólnie dostępnych olejków do kąpieli o tak bogatym składzie, opartym w 100% na aktywnych składnikach pochodzących z certyfikowanych upraw organicznych. Olej słonecznikowy bogaty w kwasy Omega 6 działa na powierzchni skóry, delikatne ją oczyszczając. Dodatkowo, wnika w głąb skóry i sprawia, że jest ona długotrwale nawilżona. Ekstrakt z aloesu oraz olej ze słodkich migdałów przynosi ukojenie i łagodzi podrażnienia naskórka. Nasycone kwasami Omega oleje: makadamia, słonecznikowy a także trójglicerydy kwasu kaprylowego oraz kaprynowego uzupełniają i wzmacniają cement międzykomórkowy.

Kąpiel z olejkiem MIA Organic Care to uczta dla skóry. Wrażenia zmysłowe docenią konsumentki, które stosują naturalne kosmetyki. Dużym zaskoczeniem będzie konsystencja olejku i sposób w jaki reaguje na skórze. W zetknięciu z wodą zmienia się w delikatną emulsję, która łagodnie myje nie pozostawiając tłustego filmu na skórze i osadu na wannie lub brodziku. Ponadto, olejek pozostawi na skórze przyjemny zapach. Producent, którym jest spółka VerCo znana z suplementów diety, między innymi PregnaPlus i FemiseptURO, poleca ten kosmetyk dla całej rodziny.

Polskie dzieci potrzebują pediatrów

Marchwianki do lamusa – czyli jak właściwie odżywiać dziecko w trakcie biegunki

Skomentuj