zamknij
Rekordowe koszty leczenia za granicą. Chorowanie może kosztować nawet 160 000 zł

Rekordowe koszty leczenia za granicą. Chorowanie może kosztować nawet 160 000 zł

35% Polaków podróżujących za granicę nie wykupuje ubezpieczenia podróżnego. To błąd, ponieważ z uwagi na różnice w zasadach dotyczących świadczeń zdrowotnych w Polsce i za granicą turysta przebywający w obcym kraju może zapłacić nawet 160 000 zł za transport air-ambulansem. Na tym te niechlubne rekordy się nie kończą…

Choć w życie weszła ustawa transgraniczna określająca warunki korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie Europy, to warto pamiętać, że 14% Polaków chętniej podróżuje do Ameryki Północnej, Azji czy nawet Afryki. Wtedy zmiany w ustawie ich nie obowiązują, więc transport air-ambulansem z Kazachstanu – gdy np. nie można tam wykonać koniecznych zabiegów – kosztuje turystę (często będącego jednocześnie pacjentem) oraz jego rodzinę nawet 160 000 zł.

Brzmi nieprawdopodobnie. Zwłaszcza że można było tego uniknąć, płacąc jedynie 4 zł dziennie. Właśnie tyle wynosi bowiem dzienny koszt 8-dniowego ubezpieczenia podróżnego dla zdrowego dorosłego, które obejmuje m.in. transport medyczny do Polski czy leczenie ambulatoryjne.

Więcej informacji nt. ubezpieczeń turystycznych oraz kosztów leczenia za granicą znajduje się w infografice przygotowanej i opracowanej przez firmę Rankomat.pl.

Dieta w chorobach onkologicznych

Przez ustawę o sieci szpitali mieszkańcy południa Warszawy i Mazowsza mogą mieć ograniczony dostęp do specjalistycznej opieki kardiologów

Skomentuj