zamknij
Wypoczynek w sąsiedztwie śląskiej perełki przyrody

Wypoczynek w sąsiedztwie śląskiej perełki przyrody

Camping i pole namiotowe “Camping Europa Olza” w Olzie położone jest na terenach starego rozlewiska rzeki Olzy, w sąsiedztwie obszaru chronionego krajobrazu “Meandry rzeki Odry”. Ten niezwykły i unikatowy zakątek to miejsce na spokojny, rodzinny wypoczynek.

Górny Śląsk to nie tylko kopalnie i hałdy. W wyjątkowej, przyrodniczej enklawie powstał camping i pole namiotowe “Camping Europa Olza”. Obiekt położony jest na terenach starego dorzecza rzeki Olzy. Ten niezwykły i unikatowy zakątek granicznych terenów Polski i Republiki Czeskiej został objęty unijnym programem NATURA 2000, oraz opieką WWF Polska i WWF Auen Institute.

“Rodzinny wypoczynek powinien kojarzyć się przede wszystkim ze spokojem, relaksem i bezpieczeństwem najbliższych. Dlatego zakładając camping i pole namiotoweCamping Europa Olza” zwróciliśmy szczególną uwagę na zapewnienie opieki ratowników WOPR oraz systematycznych badań epidemiologicznych wody. By zagwarantować komfortowy pobyt „Camping Europa Olza” posiada komplementarną infrastrukturę pola namiotowego oraz tereny rekreacyjne i sportowe takie jak boiska do piłki plażowej i nożnej, a także własną plażę.” – powiedział Bogusław Krótki, dyrektor zarządzający campingu i pola namiotowego “Camping Europa Olza” w Olzie.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność wypoczynku jest obecność unikatowych pomników historii i kultury, co niewątpliwie staje się ciekawym urozmaiceniem pobytu. W trakcie pieszej wycieczki, w odległości około 2 kilometrów od campingu i pola namiotowego “Camping Europa Olza” można zobaczyć średniowieczny krzyż pokutny czy też zabytkową kaplicę pod wezwaniem Świętej Rodziny.

Teren pogranicza polsko-czeskiego to również stały punkt na mapach tras rowerowych pasjonatów tego sportu. Camping i pole namiotowe w Olzie znajduje się trasie rowerowej EuroVelo4 (Szlaku Europy Centralnej) prowadzącej od granicy polsko-czeskiej do Krakowa. Olza to również miejsce dla amatorów rekreacyjnego kajakarstwa rzecznego.

Warto posłuchać mistrza – bezpieczni nad wodą

Na kajaki nie tylko na Mazury

Skomentuj