zamknij
Praga atrakcje turystyczne i zabytki

Praga atrakcje turystyczne i zabytki

Praga nad Wełtawą, jedno z bardziej interesujących nieodległych miejsc, które co roku staje się celem wypadów weekendowych Polaków. Wspaniałe zabytki, liczne atrakcje, niepowtarzalne piwo i czeskie knedle oraz niespotykana atmosfera decydują o popularności Pragi.

Praga czeska niewątpliwie słusznie uznawana jest za jedną z najpiękniejszych stolic nie tylko Europy. Nie bez przyczyny, miasto położone nad Wełtawę, co roku przyciąga setki tysięcy turystów z niemal całego świata. Przez okrągły rok, w każdego weekendu i nie tylko, w okresie wakacyjnym i zimowym, w czasie sprzyjającej i niesprzyjającej aury, w stolicy Czech spotkać można ludzi różnych narodowości z wszystkich kontynentów.

Swoista atmosfera, wspaniałe zadbane i pieczołowicie konserwowane budowle uosabiające bogatą spuściznę architektury i sztuki co najmniej paru epok, gotyckie strzeliste świątynie, barokowe pałace, secesyjne kamienice, niepowtarzalne praskie piwo i specjały czeskiej kuchni serwowane w uroczych knajpkach i ekskluzywnych restauracjach oraz bogato wyposażone muzea, galerie, kluby i teatry. Całokształt sprawia, że każdy kto choć raz przyjechał do Pragi, będzie pragnął odwiedzić miasto po raz kolejny.

Najciekawsze miejsca, jakie trzeba odwiedzić chcąc poznać stolicę Republiki Czeskiej zlokalizowane są w gruncie rzeczy głównie w centrum na Starym Mieście. Wyjazd do Stolicy Czech na dwa lub trzy dni warto więc zaplanować w taki sposób, aby skupić się przede wszystkim na tej części miasta. Zatem także miejsca noclegowe wygodnie jest zarezerwować gdzieś niedaleko centrum. Mimo iż Praga czeska ma kolej metra bardzo dobrze rozwiązane i działa niczym zegarek szwajcarski, to jednak komfort dostępu do ważniejszych obiektów Pragi posiadając bazę wypadową w samym centrum miasta jest nie do przecenienia. Z uwagi jednakże na dość duże koszty noclegów w samym centrum korzystnie jest awansem wyszukać ciekawą i interesującą cenowo ofertę na hotele w Pradze w promocji lub czekać na jakąś super okazję typu last minute.
Zwiedzanie Pragi powinno się zacząć od słynnego wzgórza Hradczany. To w tym miejscu położone są w najwyższym stopniu spektakularne obiekty jak chociażby zamek królewski czy obezwładniająca katedra jak również kilka interesujących muzeów i galerii. Wszystko zaczyna się jednak jeszcze na dole na kultowym moście Karola, który to jest swego rodzaju wizytówka Pragi. Na specjalną wzmiankę w rejonie Hradczanów zasłużyła sobie niewątpliwie Złota Uliczka, na której to w dawnych czasach mieszkała biedota, ze znamiennymi prawie miniaturowymi chałupkami, które dzisiaj tworzą zespół kolorowych chatek unikalny na skalę światową.

Absolutnie w błędzie jest osoba która myśli że do Pragi na zwiedzanie miasta trzeba pojechać bez dzieci. Okazuje się że to właśnie Praga jak żadne inne miasto, ma do zaproponowania najmłodszym dużą mnogość atrakcji. Na wzgórzu hradczańskim kapitalne muzeum zabawek tak współczesnych jak i historycznych, w centrum miasta prywatne muzeum Lego, do tego parki, alejki, knajpki z menu dla dzieci, a w dzielnicy Holeszowice atrakcyjne galerie sezonowe i grające w rytm muzyki fontanny. Punktem kulminacyjnym jest jeden z najwspanialszych europejskich ogrodów zoologicznych w którym nie licząc tradycyjnego oglądania ciekawych okazów zwierząt z całego niemal świata dzieci mogą dać upust swojej energii na atrakcyjnych placach przeznaczonych do zabaw.

Mateusz Kot

Góry idealne na wypoczynek

Urokliwa Łeba

Skomentuj