zamknij
Podróże tylko dla kobiet

Podróże tylko dla kobiet

Wyjazdy tylko dla kobiet to nowy trend w turystyce, który zdobywa coraz większe zainteresowanie. Powstają hotele obsługiwane wyłącznie przez żeński personel, biura podróży – prowadzone tylko przez kobiety – oferują wyjazdy, na których niewiasty w swoim gronie odpoczywają i zapominają o codziennych obowiązkach, ale nie tylko. Wykwalifikowana kadra proponuje im również zabiegi dla ciała: odmładzające, odchudzające, relaksujące oraz dla duszy: kursy asertywności i pewności siebie.

Z raportu Instytutu Turystyki wynika, że co czwarty Polak, kiedy wybiera się w podróż, nie zabiera żadnej osoby towarzyszącej. Wśród tych respondentów znalazły się również kobiety, które na urlopie wypoczywają bez rodziny i dzieci. – Turystyka organizowana przez kobiety i adresowana wyłącznie do kobiet to wypełnienie pewnej pustki w branży. Wśród ofert biur podróży można było znaleźć takie, które proponowały wyjazdy dla wielu grup, takich jak np.: młodzież, studenci, nurkowie, alpiniści. Wycieczki tylko dla pań, choć pojawiły się niedawno na rynku, zyskują uznanie grupy docelowej – mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.

– Wyjazdy takie to coś więcej niż tylko urlop spędzony poza domem – komentuje psycholog Marta Melka – Roszczyk. – To trend, który zaspokaja potrzebę samorealizacji kobiet, czyli płci, która jeszcze nie tak dawno uważana była za słabszą, zależną od mężczyzn, powołaną do siedzenia w domu i wychowywania dzieci. Spędzając czas poza domem i uciekając od codziennych trosk, panie udowadniają nie tylko sobie, ale również mężom, znajomym, że potrafią zadbać o siebie same – dodaje. Kilkudniowa wycieczka bez rodziny w „babskim gronie” może okazać się relaksem i sposobem na odstresowanie.

Urlop na Lesbos
W starożytności wyspa ta zamieszkiwana była wyłącznie przez kobiety, które wraz z Safoną – sławną grecką poetką – opanowywały sztukę władania piórem. Dziś mężczyźni mogą spędzać czas na tym terenie, poza wyjątkami. Istnieje tam hotel, który prowadzony jest przez żeński personel i gości wyłącznie kobiety. Mężczyźni nie mogą tam wejść. – Tego typu rozwiązania stosowane są dość powszechnie przez wiele hotelarskich sieci, które na wycieczkach np. dla singli oferują podróże tylko dla dorosłych, bez dzieci – mówi Marko Brinkmann z Tripsta.pl. – W przypadku hotelu na wyspie Lesbos zastosowanie ma akurat strefa wolna od mężczyzn – dodaje.By nadrobić zaległości
Wśród ofert biur podróży można znaleźć i takie, które proponują paniom aktywny wypoczynek. Mogą one skorzystać z odnowy biologicznej w różnych, atrakcyjnych turystycznie kurortach. Tydzień w nadmorskiej miejscowości połączony z noclegami i wyżywieniem kosztuje od 2000 -2500 zł. W cenę pakietu wchodzą zabiegi kosmetyczne, masaże, treningi i zajęcia fitness ujędrniające sylwetkę, a także indywidualne ćwiczenia wyszczuplające.

Nie brak także propozycji związanych z samodoskonaleniem. Mieszkanki Wenus mogą zdecydować się na zajęcia, które pod okiem psychologów i trenerów, pomogą zdobyć pewność siebie i nauczyć się asertywności. Za czterodniowy pakiet zajęć w kilkuosobowej grupie trzeba zapłacić ok. 1000 zł.

Światowy Dzień Wody 2012 – przyłącz się do akcji Woda dla Afryki!

Samorząd aptekarski zastrasza aptekarzy

Skomentuj