zamknij
Majówkowe wyjazdy dla singla, pary i rodziny

Majówkowe wyjazdy dla singla, pary i rodziny

Tegoroczny długi weekend na początku maja wcale nie będzie taki długi – 1 maja to czwartek, więc w najlepszym razie możemy mieć cztery dni wolnego. Nie znaczy to jednak, że mamy rezygnować z wyjazdowych planów – w końcu „majówka” to już polska tradycja. Jak ciekawie spędzić długi weekend samemu, z drugą połową albo z rodziną? Mamy kilka propozycji.

Majówka dla singla
Nie każdy lubi wyjazdy w samotności – przemierzanie górskich szlaków czy odwiedzanie zabytków w pojedynkę to żadna frajda. Dlatego jeśli chcesz ciekawie spędzić majowy weekend, a nie masz z kim wyjechać – wybierz się na zorganizowaną wycieczkę i spędź weekend w aktywny sposób. Dobrym pomysłem może być na przykład majówka w kajaku, czyli kilkudniowy spływ kajakowy. Ekspert z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus, Dariusz Miąsek poleca szczególnie wypad do Augustowa i spływ kajakowy Rospudą: „Trasa spływu jest różnorodna i ciekawa, polecana dla osób szukających przygody. Ponadto tego typu organizowane są w grupach kilkunastoosobowych, więc na samotność podczas weekendu na pewno nie można narzekać.”

Alternatywą dla kajaków może być rejs żeglarski. Oferta rejsów dla osób początkujących, które nie mają patentu żeglarza jachtowego jest naprawdę duża. Można wybrać się na rejs po Mazurach (np. po Mamrach), po Adriatyku, ale także po Bałtyku. Rejsy po Mazurach zwykle są krótsze (kilka dni), a wybierając się na rejs po Bałtyku czy do Chorwacji, trzeba zarezerwować sobie dłuższy urlop – tydzień lub więcej. Podczas rejsów nie tylko spędzamy czas na świeżym powietrzu, ale także uczymy się, jak wygląda życie na morzu. Każdy uczestnik bierze udział w przygotowywaniu posiłków, sprzątaniu, pomaga w obsłudze jachtu. Tu nie ma czasu na nudę, a niezapomniane przeżycia są wliczone w cenę!

Wyjazd na weekend dla pary
Rejsy żeglarskie to idealny sposób na spędzenie majowego weekendu dla singla, ale także dla pary. Dla dwojga dobrym wyborem będzie na przykład rejs po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. „W czasie rejsu na uczestników czekają nie tylko szkolenie z podstaw obsługi jachtu, ale także… cisza, spokój, piękna natura oraz niepowtarzalny żeglarski klimat.”- przekonuje ekspert z Grupy Sporteus. Czy może być lepsze miejsce na odpoczynek we dwoje?

Dla osób, które cenią ciszę i spokój świetnym pomysłem na majowy wyjazd będzie także wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskiego Parku Narodowego. W najładniejszej dolinie w okolicy, czyli Dolinie Prądnika czeka na nas mnóstwo atrakcji turystycznych – zamki w Ojcowie i w Pieskowej Skale, Jaskinia Ciemna, w której podziwiać można obozowisko neandertalczyków, a także malownicze skały: Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Skały Wernyhory czy Rękawica. Do Doliny Prądnika można wybrać się pieszo lub na rowerze – to coś dla tych, którzy wolą podróżować na dwóch kółkach.
Weekendowe atrakcje dla rodziny z dziećmi
Jeśli nie mieszkasz akurat w mieście Kopernika – to właśnie wycieczka do Torunia może być znakomitym pomysłem na wyjazd majówkowy z całą rodziną. Toruń kusi licznymi atrakcjami dla starszych odwiedzających (np. Muzeum Podróżników, Dom Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, Kopiec Kościuszki), ale i dla najmłodszych. Dzieci będą świetnie bawić się w Żywym Muzeum Piernika, gdzie wezmą udział w własnoręcznym przygotowaniu pierników pod okiem mistrza i jego wiedźmy. Z pewnością chętnie obejrzą także seanse w toruńskim Planetarium, a wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie znakomitą zabawą dla całej rodziny.

Dla rodzin z dziećmi, które mają duszę odkrywcy niezapomnianą przygodą będzie także weekendowa wycieczka do Farmy Iluzji, która mieści się w miejscowości Mościska (województwo mazowieckie). Wystarczy przytoczyć nazwy atrakcji, z jakimi możemy się tam spotkać, by wiedzieć, że ta wycieczka będzie pełna wrażeń. Na Farmie Iluzji stoją bowiem Latająca Chata Tajemnic, Grobowiec Faraona, jest także Tunel Zapomnienia i Muzeum Iluzji oraz mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i nie tylko.

Atrakcji turystycznych dla młodszych i starszych, dla par i dla singli, a także dla rodzin z dziećmi jest w Polsce bardzo wiele i tak naprawdę są one w każdym zakątku naszego kraju. Żeby zaplanować naprawdę udany i niezapomniany weekend majowy wystarczy odrobina kreatywności i chęci, by ruszyć się sprzed telewizora.

Diagnostyka – ważny element leczenia stomatologicznego

Co szósty Polak cierpi na zespół pęcherza nadreaktywnego. To nie tylko problem medyczny, lecz także społeczny

Skomentuj