zamknij
Jak tanio polecieć do Tajlandii?

Jak tanio polecieć do Tajlandii?

Za oknem na dobre nie zagościła jeszcze zima, a Ty już tęsknisz za latem? Gdy marzniemy w Polsce, Tajlandczycy cieszą się piękną, słoneczną pogodą. Jak zaplanować wakacje w Azji bez rujnowania budżetu domowego?

Najlepsza pogoda od listopada do lutego
Najlepszy czas na wakacje w Tajlandii to okres między listopadem i lutym. Możemy wtedy liczyć na przyjemną, słoneczną pogodę. Temperatura tylko nieznacznie przekracza 30 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że od marca w Tajlandii panują piekielne upały sięgające 40 stopni. Wczasowicze nie nacieszą się tym pięknym, azjatyckim krajem również w czerwcu, kiedy rozpoczyna się pora deszczowa. Planując urlop w Tajlandii, należy unikać wylotu w okresie świątecznym i sylwestrowym. Bilety kosztują wtedy więcej, a Bangkok jest oblegany przez tłumy turystów.

Lot łączony kosztuje mniej
Świetna pogoda między listopadem i lutym odbija się na cenach biletów lotniczych. Dobrym pomysłem jest rezerwacja lotu z dużym wyprzedzeniem. – Koszt biletów lotniczych do Tajlandii w szczycie sezonu to około 2200 zł, jednak im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym więcej oszczędzimy. Zapobiegliwi miłośnicy podróży zapłacą za przelot około 1600 – 1700 złotych – mówi Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL.

Co jeśli chcemy wybrać się do Tajlandii, a okres tanich rezerwacji już dawno minął? – Warto skorzystać z wyszukiwarek lotów oferujących tzw. loty składane, które łączą przelot wieloma liniami lotniczymi. Przesiadka pozwala zaoszczędzić nawet 60 proc. ceny podróży – podkreśla Maciej Knopa. – Podejmując decyzję o wyborze celu urlopowego, należy też pamiętać, że pobyt w krajach azjatyckich kosztuje znacznie mniej niż w Europie. Po zsumowaniu wszystkich wydatków, może się okazać, że wyjazd do Tajlandii – pomimo drogiego lotu – będzie mniej kosztowny niż wakacje we Francji czy Hiszpanii.

Na własną rękę będzie taniej
Wczasowicze, lecąc w tak egzotyczne miejsca jak Tajlandia, często korzystają z ofert all inclusive proponowanych przez biura podróży, kosztujących nawet 6 tys. złotych. – Podróż w tak odległe miejsca najlepiej zaplanować samemu. W ten sposób oszczędzimy nawet 2 tys. złotych. Wiele zależy od standardu noclegu, który wybierzemy. Osobom chcącym zapłacić jak najmniej, polecam wyszukanie hotelu z dala od popularnych kurortów – radzi Travel Manager FRU.PL.

Wyjeżdżając na samodzielnie zorganizowane wakacje, możemy cieszyć się większą swobodą. Nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca. Dobrze zaplanowany wyjazd pozwoli zwiedzić całą, malowniczą Tajlandię. Na północy azjatyckiego państwa możemy podziwiać wspaniałe, górskie krajobrazy, Bangkok pochłonie miłośników zwiedzania miast, a południowe wybrzeże zachwyci nawet najbardziej wymagających amatorów plażowania. Po Tajlandii możemy podróżować koleją, jednak znacznie wygodniejsze i szybsze jest przemieszczanie się samolotem. – Bilet z Bangkoku na wyspę Phucket, położoną na południu kraju, to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych – mówi Knopa.

Będąc w Tajlandii, możemy też pokusić się o podróż do innych azjatyckich państw. – Z Bangkoku do Hanoi dolecimy za około 150 zł. Stamtąd za podobną kwotę możemy udać się do Kuala Lumpur. Lot ze stolicy Malezji do Singapuru to z kolei skromny wydatek 30 zł – mówi manager FRU.PL. – Ceny połączeń lotniczych pozwalają zwiedzić nawet kilka krajów niewielkim, nieprzekraczającym kilkaset złotych kosztem.

Źródło: FRU.PL

Photo credit: guillenperez / Foter.com / CC BY-ND

Dlaczego niepłodność dotyczy także mężczyzn?

Jak dwukrotnie świętować tego samego Sylwestra? Podpowiedź Sky4Fly: Trzeba zacząć w Polsce!

Skomentuj