zamknij
Masaż endermologiczny pomaga walczyć z opuchlizną nóg

Masaż endermologiczny pomaga walczyć z opuchlizną nóg

Endermologia jest uznawana przez lekarzy za najlepszy zabieg, który pomaga w zwalczaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Usuwa z organizmu szkodliwe toksyny, zapewnia relaks i dobre samopoczucie. Na masaż endermologiczny decydują się nie tylko osoby, które chcą wymodelować swoją sylwetkę lub liczą na relaks. Coraz częściej stosowany jest on także jako antidotum na opuchliznę nóg. Pojedynczy zabieg kosztuje ok. 100 zł.

Lekarze podkreślają, że masaż endermologiczny ma działanie wszechstronne. Stymuluje krążenie krwi, eliminuje toksyny, ogranicza retencję wody, rozluźnia strukturę tkanki łącznej i pobudza syntezę kolagenu. Zabiegi są bardzo skuteczne i bezbolesne.

Endermologia zalecana jest praktycznie dla każdego. Nie dość, że oczyszczamy swój organizm i poprawiamy jakość naszej skóry, to przede wszystkim bardzo dobrze się relaksujemy. To również idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem opuchniętych nóg. Są to zabiegi, które przynoszą komfort i powodują, że wychodzimy z gabinetu z wrażeniem, że jesteśmy około 10 kilogramów lżejsze – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natalia Kardacz z Kliniki Medycyny Estetycznej La Perla.

Masaż endermologiczny trwa około 35 minut i jest wykonywany w specjalnym kostiumie.

– Jest to zabieg, który swoje działanie opiera na masażu próżniowym, podciśnieniowym, zajmującym cały obszar naszego ciała. Przez próżnię działamy na układ limfatyczny i układ krążenia. Musimy całe ciało bardzo dokładnie przedrenować, aby wszelkie toksyny i złogi tłuszczowe móc sprawnie usunąć z całego naszego organizmu – tłumaczy Natalia Kardacz.

W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie diety i lekka gimnastyka. Lekarze radzą także, by wypijać ok. 2,5 litra wody dziennie, w celu uzyskania pełnego efektu drenującego.

Masaż endermologiczny wykonujemy średnio 2-3 razy w tygodniu. Zalecana seria zabiegów zależy od skali problemu. Wykonujemy 10, 15 bądź 20 zabiegów. Przy niektórych procedurach możemy te zabiegi wykonywać praktycznie codziennie – dodaje Natalia Kardacz.

Masaż endermologiczny nie jest wskazany u osób, które mają żylaki, zażywają leki na krzepliwość krwi, a także dla kobiet w ciąży i bezpośrednio po porodzie.

Wielki świat tureckich smaków

Innowacyjna metoda usuwania przebarwień laserem jest skuteczniejsza od peelingów chemicznych

Skomentuj