zamknij
Piotr Żyła z wizytą u podopiecznych Fundacji Herosi na oddziale onkologii

Piotr Żyła z wizytą u podopiecznych Fundacji Herosi na oddziale onkologii

Niezwykły dzień przeżyli pacjenci oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Ich powrót do szpitalnej codzienności swoją wizytą ubarwił bowiem ulubieniec Polaków – skoczek narciarski Piotr Żyła, który zjawił się tam na zaproszenie Fundacji Herosi.

fot. Fundacja Herosi, materiały prasoweZ pewnością było to bardzo wesołe spotkanie i znakomity pomysł przełamanie szpitalnej rutyny. Sportowiec odwiedził wszystkie sale, w których leżą mali podopieczni Fundacji i z każdym z nich porozmawiał, zrobił sobie zdjęcie oraz zostawił pamiątkę w postaci zdjęcia z autografem. Nie zabrakło opowieści z życia skoczka narciarskiego, pytań o specjalną dietę, treningi oraz wiele innych aspektów pracy sportowca. Przede wszystkim jednak, zarówno gościowi,jak i dzieciom, towarzyszyła bardzo radosna atmosfera, którą tak wspaniale tworzy wokół siebie Piotr Żyła.

– Usłyszeliśmy słynne „hehehe” tak charakterystyczne dla Polskiego skoczka – chwaliły się dzieci, podopieczni Fundacji Herosi.

Były też momenty zaskoczenia: podczas rozmowy w jednej z sal okazało się, że jeden z pacjentów oddziału będzie obchodził następnego dnia urodziny. Oprócz życzeń chłopiec otrzymał od Gościa wyjątkowy upominek – kolorową czapkę wykonaną przez ciocię skoczka, jedną z jego kolekcji.

Nie jest to pierwsza inicjatywa, którą wspólnie przeprowadzili skoczkowie i Fundacja Herosi.

Tuż przed świętami wielkanocnymi cała kadra, łącznie właśnie z Piotrem Żyłą, Kamilem Stochem czy Maciejem Kotem, przyozdobiła kilkanaście króliczków i kogucików, które następnie zostały wystawione na licytację, a zysk z ich sprzedaży został przeznaczony na cele statutowe Fundacji, czyli pomoc dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej IMiD w Warszawie.

– Na pewno tu wrócimy, w większym gronie – obiecał Żyła wychodząc z oddziału onkologii, zostawiając Fundacji kilka swoich słynnych czapek „jamajek”na licytację.

Specustawa o postępowaniu wobec osób zaburzonych psychicznie stwarzających zagrożenie dla życia

Jak uratować opiekę farmaceutyczną?

Skomentuj