zamknij
ING Życie współorganizatorem plebiscytu nagradzającego najlepsze praktyki w onkologii

ING Życie współorganizatorem plebiscytu nagradzającego najlepsze praktyki w onkologii

Ruszyła druga edycja plebiscytu „Rak. To się leczy!”. Wydarzenie ma na celu docenienie osób zaangażowanych w walkę z rakiem, wyróżnienie placówek onkologicznych przyjaznych pacjentom oraz nagrodzenie akcji lub kampanii związanych z tematyką chorób nowotworowych. W tym roku współorganizatorem plebiscytu zostało ING Życie.

„Rak. To się leczy!” to zakrojona na szeroką skalę kampania społeczna mająca na celu walkę ze stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcanie Polaków do badań profilaktycznych. W jej ramach już drugi raz odbędzie się plebiscyt nagradzający osoby, instytucje oraz kampanie działające na rzecz pacjentów onkologicznych. W tym roku nagrody zostaną rozdane w pięciu kategoriach:

– „Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem w roku 2013”

– ”Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom w roku 2013”

– ”Akcja lub kampania na rzecz walki z rakiem w roku 2013”

– ”Człowiek niosący nadzieję”

– ”Dziennikarz najbardziej zaangażowany w edukację onkologiczną w roku 2013”

„Temat zachorowań na nowotwory nie jest nam obcy. Od ponad roku aktywnie uczestniczymy w różnych akcjach, których celem jest zachęcanie Polaków do stosowania profilaktyki nowotworowej. Poprzez te działania zostaliśmy włączeni do społecznej debaty na temat walki z rakiem, a zwłaszcza edukacji w zakresie profilaktyki” – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w ING Życie. „Dziękujemy twórcom kampanii Rak. To się leczy! za zaproszenie nas do współorganizowania tak prestiżowego plebiscytu. Cieszymy się, że możemy znaleźć się w gronie instytucji, które będą miały zaszczyt wyróżnić osoby i organizacje najbardziej aktywne w obszarze onkologii” – dodaje.

Tegoroczny plebiscyt składa się z dwóch głównych etapów. Do 28 lutego można zgłaszać kandydatów do poszczególnych kategorii. Zgłoszeń można dokonywać poprzez stronę internetową www.rak.tosieleczy.pl. Następnie od 3 do 26 marca można głosować na poszczególne osoby, placówki czy kampanie. 3 kwietnia zostaną wręczone nagrody podczas uroczystej gali w Teatrze Capitol.

Photo credit: WillMcC / Foter / CC BY-SA

Zabiegi bankietowe, czyli SOS dla zmęczonej cery przed imprezą

Pewne zasilanie dla e-zdrowia

Skomentuj