zamknij
Dołącz do Seniorów bez Ograniczeń! Przyjdź na spotkanie z fizjoterapeutą lub odwiedź stronę internetową

Dołącz do Seniorów bez Ograniczeń! Przyjdź na spotkanie z fizjoterapeutą lub odwiedź stronę internetową

23 stycznia 2014bóle stawówseniorstawy1230Views

W jaki sposób kompleksowo walczyć z uporczywym bólem stawów? 2014 to już drugi rok, w którym wiedzę na ten temat uzyskają uczestnicy bezpłatnych spotkań z fizjoterapeutami organizowanych w kolejnych miastach Polski. Program „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” w praktyczny sposób pokazuje, jak redukować uciążliwy ból stawów. Dla osiągnięcia właściwego efektu łączymy dwa sposoby: działanie przeciwbólowe i aktywność ruchową oparta na autorskim zestawie „12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń”, dostępnym również na stronie internetowej www.rozruszajstawy.pl. Pierwsze spotkania odbędą się na początku 2014 r. w Kielcach i Poznaniu. Jesienią fizjoterapeuci odwiedzą kolejne miasta.

Jedną z poważnych przyczyn, z powodu których Seniorzy rezygnują z aktywnego udziału w życiu społecznym są uporczywe bóle stawów[1]. To z ich powodu tak rzadko decydują się na aktywności wymagające wysiłku fizycznego lub rezygnują z ulubionych zajęć. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że to właśnie poprzez aktywność fizyczną, wspartą odpowiednim działaniem przeciwbólowym, na przykład użyciem żeli przeciwbólowych, można pokonać dolegliwości, a dzięki temu – na nowo cieszyć się z zajęć w ogrodzie czy zabawą z wnukami. Jakie rodzaje aktywności fizycznej są właściwe dla zdrowia stawów i jak prawidłowo wykonywać codzienne ćwiczenia? Tego Seniorzy dowiedzą się podczas bezpłatnego cyklu spotkań edukacyjnych z fizjoterapeutami w ramach programu „Rozruszaj stawy z Voltaren MAX do 12h™”. W styczniu akcja odwiedzi Kielce, a w lutym – Poznań.

W tym roku, zarówno w ramach zimowych, jak i jesiennych spotkań, Seniorzy wezmą udział w zajęciach ruchowych, a także będą mogli uzyskać praktyczne porady, jak kompleksowo dbać o swoje stawy. Podczas warsztatów uczestnicy poznają autorski zestaw „12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń”, opracowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Dzięki specjalnie przygotowanemu „Poradnikowi o Zdrowiu Stawów i Swobodzie Ruchu”, dostępnemu także na stronie internetowej www.rozruszajstawy.pl, walka
z bólem stawów będzie możliwa również w domu.

W maju 2014r., w ramach programu „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™” zostanie zorganizowane specjalne wydarzenie sportowe – Olimpiada dla aktywnych Seniorów bez ograniczeń – promujące aktywność ruchową osób powyżej 55 roku życia.

Reportaże z dotychczasowych spotkań, informacje o planowanych aktywnościach oraz materiały na temat walki z bólem stawów można odnaleźć na stronie internetowej – www.rozruszajstawy.pl. Ekspertem programu jest dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka, prezes Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Program „Rozruszaj Stawy z Voltaren MAX do 12h™”jest współorganizowany z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii.

Jak Polacy korzystają z prywatnej służby zdrowia online?

Tej zimy zadbaj o zdrowie swoich zatok

Skomentuj