zamknij
Kiedy należy mi się odszkodowanie za błąd lekarza?

Kiedy należy mi się odszkodowanie za błąd lekarza?

Błąd lekarza zawsze wiąże się z pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta i koniecznością dalszego czasami długotrwałego leczenia. W wielu przypadkach jest przyczyną śmierci. W ramach zadośćuczynienia za błąd medyczny można dochodzić odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia placówki medycznej.

http://www.sxc.hu/Odpowiada Agnieszka Pawelec, prawnik Kancelarii LIDERIO, specjalista w zakresie odszkodowań.

Dochodzenie odszkodowania za tzw. błędy medyczne należy do najbardziejwymagających i skomplikowanych spraw w obecnym systemie prawnym. To właśnie ta tematyka, wymaga od prawników nie tylko znajomości wielu ustaw czy orzecznictwa ale również rozeznania w terminach i zawiłościach medycznych. Aby wybrać najlepszego fachowca, który sprawnie i skutecznie odzyska odszkodowanie za błędy medyczne, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie.

Znajomość tematyki spraw odszkodowawczych związanych z błędami medycznymi i wieloletnia praktyka jest niezbędna aby sprawnie analizować opinie biegłych i móc ją kwestionować. Zanim przystąpimy do złożenia pozwu w sądzie warto dołożyć wszelkich starań aby zebrać wszystkie niezbędne dowody dokumentujące przebieg leczenia od szpitala czy lekarza. Niewątpliwie pomocy przy właściwym dokumentowaniu akt sprawy udzielą profesjonaliści specjalizujący się w prawie medycznym. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, który ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku, gdy istnieje ryzyko przedawnienia sprawy. Profesjonaliści pomogą poszkodowanym sprawnie i szybko udokumentować wysokość wydatków ponoszonych w związku z doznana szkodą, zestawić koszty, a następnie dochodzić odpowiedniej kwoty. Często zdarza się, że poszkodowani w wyniku błędu medycznego nie mają świadomości pełni swoich praw i tracą szansę na możliwie jak największe zadośćuczynienie w związku z doznaną szkodą. Zwracając się do eksperta poszkodowani nie są pozostawieni sami sobie i mogą liczyć na ogromne wsparcie oraz pomoc doświadczonych fachowców specjalizujących się w uzyskiwaniu maksymalnych kwot w ramach odszkodowania za błędy medyczne.

Bardzo ważne jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat regulacji prawnych i procedur medycznych,a w szczególności konsekwencji prawnych mogących wyniknąć z postępowania niezgodnego z przepisami je regulującymi.

Zapraszamy 25 września br. na konferencję Rzeczpospolitej „Błędy medyczne – minimalizowanie zdarzeń niepożądanych jako wyzwanie dla prawa i medycyny” podczas której nasi eksperci przybliżą osobom zarządzającym placówkami medycznymi oraz lekarzom prowadzącym prywatną praktykę zakres odpowiedzialności cywilnoprawnej jaką ponoszą wobec personelu oraz pacjenta.

Jak walczyć z zakwasami?

Liposonix: skuteczny oręż w walce z nadprogramowym tłuszczem

Skomentuj