zamknij
Jak celebrytki pielęgnują blizny?

Jak celebrytki pielęgnują blizny?

Coraz więcej dzieci w naszym kraju przychodzi na świat za pomocą cesarskiego cięcia. W ten sposób rodzi też wiele znanych mam. Tak, jak każda kobieta, szukają skutecznych sposobów na pielęgnację blizny powstałej w wyniku tej operacji.

Celebrytki światowej sławy potrafią przyznać, że rodzą przez cesarskie cięcie na życzenie. Uważają, że jest to bezpieczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. Wzbudza to wiele kontrowersji. Utarło się nawet złośliwe określenie: „too posh to push” oznaczające, iż niektóre sławy są zbyt eleganckie, aby … przeć. W takim kontekście wymieniane są m.in. Madonna oraz Angelina Jolie.

Polskie celebrytki: CC to konieczność

Czy odnosi się to również do naszych gwiazd? Choć wśród nich nie brakuje tych, które zostały mamami poprzez poród niefizjologiczny, to niemal każda twierdzi, że była to konieczność. Joanna Brodzik, została mamą 3 lata temu, gdy na świat przyszli bliźniacy – Janek i Franek. Jak to często bywa w przypadku bliźniaczych ciąż, poród odbył się przez cesarskie cięcie. Decyzje podjęli lekarze mając na uwadze zdrowie dzieci. W ten sam sposób syna urodziła także Katarzyna Cichopek, która chociaż planowała rodzić naturalnie, zmieniła zdanie pod wpływem opinii położnej.

Magiczne plastry – sposób Karoliny Malinowskiej

Karolina Malinowska, stylistka, modelka i dziennikarka przez cesarskie cięcie rodziła dwukrotnie. Ta znana mama od niedawna prowadzi blog o swoich macierzyńskich doświadczeniach Mama jest kobietą. Właśnie dowiedziała się o absolutnej nowości na polskim rynku – plastrach na blizny Sutricon. Jest zachwycona ich właściwościami i nazywa Sutricon magicznymi plastrami. Zamierza wypróbować je na własnej skórze.

– „Pierwsze dziecko urodziłam za pomocą cesarskiego cięcia dwa lata temu. Nie miałam wyboru, to była konieczność. Drugi syn też przyszedł na świat w podobny sposób, 7 miesięcy temu. Czy po upływie takiego czasu mogę ten plaster używać, czy to już raczej nie ma sensu?” – zastanawia się znana mama.

– „Plastry Sutricon mają udowodnioną skuteczność nawet w leczeniu kilkuletnich blizn.” – odpowiada jej Agata Chodakowska, Product Manager. – „Mając bliznę 7 – miesięczną jak najbardziej możesz zacząć je stosować. Działanie Sutriconu będzie polegało na wygładzeniu, rozjaśnieniu i uelastycznieniu blizny.”

Pewniejszy niż maści

Kobiety, które właśnie urodziły lub będą rodzić przez cesarskie cięcie, tym bardziej powinny zaopatrzyć się w Sutricon. „Najlepiej leczenie rozpocząć jak najwcześniej, zaraz po zamknięciu rany, czyli po zdjęciu szwów. Wtedy plastry Sutricon działają profilaktycznie i zmniejszają ryzyko nieprawidłowego bliznowacenia. Mniej dokuczliwe są też objawy związane z gojeniem.”- dodaje Agata Chodakowska.

Karolinie Malinowskiej podoba się również to, że plaster jest bardzo cienki, gdyż ma tylko 0,25 milimetra oraz to, że jest ekonomiczny – jeden plaster można stosować do 5 dni. – „Jest z pewnością pewniejszy w działaniu niż różnego rodzaju maści, które po prostu się wycierają.” – dodaje modelka.

Na blogu Karoliny Malinowskiej www.mamajestkobieta.pl można obejrzeć całą rozmowę na temat Sutriconu.

Czego brakuje w diecie Polaków?

Odporność niemowląt jesienią i zimą

Skomentuj