zamknij
Zabiegana, ale w formie, czyli sport nowoczesnej kobiety

Zabiegana, ale w formie, czyli sport nowoczesnej kobiety

Słaba płeć już dawno przestała być właściwym określeniem dla współczesnych kobiet. Robimy karierę, zakładamy rodziny, rozwijamy zainteresowania, a także dbamy o utrzymanie naszego ciała w dobrej formie. Czasem jednak trudno jest znaleźć czas oraz mobilizację aby sprostać wszystkim założonym celom. Pozytywne nastawienie, a także dobrze ułożony plan dnia to wszystko czego potrzebujesz.

fot. HealthThink, materiały prasoweKiedy brak nam czasu
„Nie mam czasu na ćwiczenia…” – to najczęstsza wymówka kobiet gdy zostają zapytane o to, dlaczego nie dbają o swoją formę. Kilkugodzinne zajęcia na siłowni , dodatkowy czas na wysuszenie włosów po wizycie na basenie, to wszystko sprawia, że często nawet nie myślimy o zajęciach poza domem. Brak wolnej chwili na odpoczynek nie pomaga w podejmowaniu kolejnych inicjatyw, nawet jeżeli miałyby one służyć naszemu zdrowiu. Obowiązki są ważne, ale bez zdrowia, zarówno fizycznego i psychicznego, nie będziemy w stanie ich wykonywać. Oferta sportowa jest naprawdę szeroka i z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak zależy nam na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu czasu, powinnyśmy rozejrzeć się za treningiem, który nam to umożliwi, a takim jest trening obwodowy.

Poznaj Mrs.Sporty
Mrs.Sporty to sieć niewielkich klubów sportowych, które oferują przyjazną atmosferę, a także gwarancję skutecznego treningu. Podczas 30-minutowego treningu każda klientka otrzymuje osobiste wsparcie trenera, który nie tylko motywuje do pracy, ale przede wszystkim udziela wszelkich niezbędnych informacji oraz wskazówek dotyczących wykonywanych ćwiczeń. Ponadto, klub oferuje możliwość odbycia bezpłatnego treningu próbnego, który nie tylko umożliwia zapoznanie się z koncepcją treningową, ale także zaznanie rodzinnej atmosfery, która panuje na sali treningowej.

Klub Mrs.Sporty powstał z myślą o zdrowotnych potrzebach i pragnieniach kobiet. Dlatego też dołożono największych starań, aby proponowana oferta jak najlepiej spełniała wymagania kobiet, które poprzez uprawianie sportu chcą odmienić swoje życie. Podstawą koncepcji treningowej jest 30-minutowy trening obwodowy, który przy minimalnym nakładzie czasu ćwiczy wszystkie najważniejsze grupy mięśni, a także wzmacnia wydolność organizmu i poprawia jego kondycję. Wystarczą już trzy treningi w tygodniu, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę.

fot. HealthThink, materiały prasoweTrening obwodowy wg Mrs.Sporty
Koncepcja treningowa Mrs. Sporty została stworzona we współpracy ze Stefanie Graf oraz Instytutem Profilaktyki i Rehabilitacji w Kolonii. Opiera się ona na 30-minutowym treningu obwodowym, który powtarzany 3 razy w tygodniu poprawia kondycję fizyczną oraz sylwetkę. Efektywność tak opracowanego programu opiera się także korzystaniu z hydraulicznych urządzeń treningowych, w których opór automatycznie dostosowuje się do indywidualnych możliwości treningowych osoby ćwiczącej. Trening obwodowy to forma aktywności, podczas której wykonuje się ćwiczenia na wszystkie partie mięśni. Po każdych 40 sekundach treningu uczestniczki opuszczają urządzenie i przechodzą do ćwiczeń pośrednich, takich jak np. aerobik, które służą aktywnej regeneracji. Taki trening umożliwia w czasie pół godziny przejście przez 5 faz ćwiczeń. Należą do nich: rozgrzewka, ćwiczenia siłowe, ćwiczenia koordynacyjne, rozluźnienie oraz rozciąganie. Poświęcenie 30 minut dwa, trzy razy w tygodniu to kompromis pomiędzy wypełnianiem obowiązków a zadbaniem kondycję fizyczną. Poszukiwanie najkorzystniejszego dla nas rozwiązania zacznijmy od swojego miasta, będzie to dodatkowa oszczędność czasu. W przypadku treningu obwodowego przy minimalnym nakładzie czasu można osiągnąć pożądane efekty – wzmocnić mięśnie, poprawić wydolność i koordynację a także polepszyć sylwetkę. Ćwiczenia te zapewniają dawkę pozytywnej energii, która wystarczy na cały dzień – wyjaśnia Edyta Gizler, właścicielka klubu Mrs.Sporty w Piotrkowie Trybunalskim.

Sport sposobem na chandrę?
Regularne ćwiczenia pomagają nie tylko w uzyskaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki, ale także poprawiają samopoczucie. Sport może stać się sposobem na walkę z chandrą, na którą podatni jesteśmy zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Aby poczuć się lepiej, warto poświęcić trochę czasu na pracę nad samym sobą, zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Krótsze dni i coraz mniejsza ilość światła słonecznego to nasi wrogowie, ale tylko wtedy, jeżeli pozwolimy im wygrać. Walka o endorfiny może rozpocząć się na sali treningowej, z której wyjdziesz zmęczona, ale równocześnie szczęśliwsza i zdrowsza.

fot. HealthThink, materiały prasoweJeśli jednak zabraknie nam motywacji do ćwiczeń, można zaprosić do wspólnych treningów swoje znajome i wspólnie z nimi motywować się przez 30 minut podczas treningu obwodowego. Ćwiczenia w grupie są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i spędzania czasu z przyjaciółmi. Poza tym, to najlepsza motywacja! Widząc jak trenują inni, a także jakie osiągają efekty, zyskujemy chęć do wkroczenia na podobny poziom. Doceń zdrową rywalizację, a nie pożałujesz. Świetnym motywatorem jest również obecność trenera, który w razie potrzeby pomoże, doradzi, czy nakieruje na odpowiednią drogę treningową. Z takim wsparciem, silna wola nie ma prawa przegrać.

Nowoczesne kobiety mają wiele obowiązków, z którymi muszą sobie radzić. Pogodzenie ich wszystkich często wydaję się wręcz nieosiągalne. Na szczęście kobiety cechuje wyjątkowa przedsiębiorczość, robienie wielu rzeczy jednocześnie, czy magiczne wydłużenie doby o dodatkowe minuty. Dzięki temu każda z nas jest w stanie poświęcić trochę czasu na pracę nad samą sobą. Nie rezygnujmy z dążenia do swoich celów. Czas niestety nie jest elastyczny, ale właściwie zaplanowany rozkład dnia będzie naszym sprzymierzeńcem a krótki, ale wydajny trening wystarczy, by odpowiednio zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Implantologia stomatologiczna – kiedy i dla kogo?

Woda na ból głowy!

Skomentuj