zamknij
3 kroki do wymarzonego brzucha

3 kroki do wymarzonego brzucha

Smukła sylwetka to marzenie wielu z nas. Wielogodzinne ćwiczenia, restrykcyjna dieta, a efektów dalej nie widać? Poznaj 3 kroki, które pomogą ci uzyskać efekt płaskiego brzucha!

Osiągnięcie wymarzonej figury ma wpływ nie tylko na lepsze samopoczucie. Choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, praca nad sylwetką to również inwestycja w nasze zdrowie. Płaski brzuch pomaga utrzymać wyprostowaną postawę, stabilizuje kręgosłup, zmniejszając ryzyko bólu pleców i urazów, chroni też narządy wewnętrzne. Walka ze zbędnymi fałdami czy nadmiernym tłuszczem może nam więc dostarczyć samych korzyści.

1. Dieta i sen

Podstawowa zasada skutecznego treningu głosi: nad brzuchem pracuje się przede wszystkim w kuchni, a nie na siłowni. Pierwszy krok do sukcesu to odpowiednia dieta. Katowanie się ćwiczeniami bez rezygnacji z niewłaściwych nawyków żywieniowych nie przyniesie zadowalających efektów.

Do swojej diety wprowadź produkty zawierające błonnik, białko, niskotłuszczowy nabiał, produkty z kwasem omega-3, zawartym m.in. w rybach, migdałach czy oleju rzepakowym oraz zielone warzywa, wspomagające jego wchłanianie. Jednocześnie zrezygnuj ze smażonych potraw, białego pieczywa oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Pamiętaj również o regularnym uzupełnianiu płynów. Rozpocznij dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną, która pomoże oczyścić organizm, poprawi trawienie i przyspieszy metabolizm.  Szczególnie pomocna w odchudzaniu jest zielona herbata – jej picie połączone z regularnymi treningami ułatwi odchudzanie, ponieważ ketechniny w niej zawarte pobudzają spalanie tłuszczu na brzuchu.

Niebagatelne znaczenie ma też sen. Nocna regeneracja to najtańszy sposób na odchudzanie. Brak odpowiedniej ilości snu powoduje produkcję greliny, czyli hormonu pobudzającego apetyt. Z tego powodu osoby niewyspane częściej odczuwają głód i łatwiej odkłada się u nich tkanka tłuszczowa.

2. Trening mięśni brzucha

Walkę o idealną sylwetkę należy rozpocząć od redukcji tkanki tłuszczowej. Pomoże w tym trening wytrzymałościowy, poprawiający wydolność serca i przyśpieszający metabolizm. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, a nawet zwykły spacer to tylko niektóre z aktywności, pomagające w spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia kardio można wykonywać na siłowni – trenując na rowerku stacjonarnym, orbitreku czy bieżni, w domu czy na świeżym powietrzu, latem wybierając nordic walking czy rolki, a zimą narty i łyżwy.

Ćwiczenia kardio najlepiej połączyć z treningiem siłowym, wykorzystującym obciążenia w postaci hantli, ciężarków czy sztang. W trakcie pierwszego jesteśmy w stanie spalić więcej kalorii, podczas drugiego – spalimy mniej tkanki tłuszczowej, ale sam proces będzie trwał o wiele dłużej, nawet do 36 godzin od zakończenia ćwiczeń. Dodatkowo ćwiczenia siłowe pomogą w zbudowaniu jędrnej i proporcjonalnej sylwetki.

Jak  we wszystkich dziedzinach życia, także w pracy nad płaskim brzuchem ważna jest regularność, ale też umiar. Należy pamiętać, że spalanie tłuszczów następuje tylko w warunkach tlenowych. Zbyt intensywny trening uniemożliwia dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości tlenu i spalanie tkanki tłuszczowej zostaje zablokowane.

3. Usuwanie zbędnego tłuszczu

Odpowiednia dieta i regularne treningi nie zawsze są w stanie przynieść 100% efekt, szczególnie w przypadku okolic brzucha, boczków ud czy ramion. Powodem są złogi tłuszczowe, odkładające się w naszym organizmie. W uzyskaniu wymarzonej sylwetki pomoże technologia CoolSculping by Zeltiq™. Polega ona na kontrolowanym wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Pod wpływem tego procesu komórki tłuszczowe są trwale niszczone, a następnie eliminowane z organizmu, w widoczny sposób redukując tkankę tłuszczową.

Zabieg jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny, a efekty są widoczne w ciągu 2-3 miesięcy od jego przeprowadzania. Można go wykonać w zasadzie w każdej chwili, ponieważ nie wymaga specjalnego przygotowania – wyjaśnia mgr Agnieszka Ziobrowska – kosmetolog z krakowskiej kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Po jego przeprowadzeniu nie jest też konieczna rekonwalescencja, dlatego każda osoba, które skorzysta z metody CoolSculping od razu może wrócić do codziennych czynności i regularnych ćwiczeń – dodaje.

dostarczył InfoWire.pl

Problem walki z otyłością nie kończy się na operacji bariatrycznej

Dlaczego pacjent nie jest najważniejszy dla służby zdrowia

Skomentuj