zamknij
Ulga w cierpieniu – dzieci pomagają rówieśnikom z hospicjum

Ulga w cierpieniu – dzieci pomagają rówieśnikom z hospicjum

Nieuleczalna choroba, hospitalizacje przynoszące coraz więcej cierpienia, brak możliwości dalszego leczenia to tylko przykłady problemów, z którymi borykają się rodzice ciężko chorych dzieci. Często właśnie wtedy ulgę i wytchnienie przynosi hospicjum dziecięce. Los chorych dzieci nie jest obojętny ich rówieśnikom, którzy w ramach akcji Mini Lista Przebojów zbierają pieniądze na rzecz toruńskiego Hospicjum dla dzieci „Nadzieja”.

Mini Lista Przebojów to występy dzieci z klas I-III wszystkich szkół toruńskich. Dzieci wcielają się w gwiazdy muzyki rozrywkowej, pop, wybierają wykonawców, których naśladują. Pokonują stres i swoje słabości. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że nasi podopieczni zbierają jeszcze więcej funduszy, niż możemy sami zebrać w ciągu roku. Poprzez taniec i zabawę przekazują moc energii, a to wszystko na rzecz Toruńskiego Hospicjum dla Dzieci Nadzieja – podkreśla Monika Jankowiak, organizator Mini Listy Przebojów.

Impreza charytatywna Mini Lista Przebojów od 26 lat odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia i wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na dziecięce hospicjum „Nadzieja”.

Przygotowanie dzieci nie jest łatwe, trwa 3-4 miesiące, w tym czasie tworzymy układ choreograficzny, dobieramy stroje, gesty, mimikę. Dzieci bardzo zmieniają się pod wpływem zajęć tanecznych, otwierają się, są bardziej życzliwe, cieszą się z tego co robią. Przy tym wszystkim pomagają innym i to jest najważniejsze – zaznacza Agnieszka Wojciechowska, nauczycielka z Torunia.

Impreza ma formułę Mini Playback Show – dzieci klas I-III szkół podstawowych wcielają się w dorosłe gwiazdy muzyki rozrywkowej. Od sześciu lat firma LEK-AM wspiera imprezę, funduje także specjalne nagrody wykonawcom.

Jest dla nas ważne to, że pieniądze trafiają bezpośrednio do hospicjum Nadzieja. Od 6 lat wspieramy akcję w Toruniu, dzięki zaangażowaniu jednego z naszych pracowników – mówi Danuta Hanna Jakubowska, Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM.

26. koncert Toruńskiej Mini Listy Przebojów odbył się 23 kwietnia 2017 roku w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu.

Wypowiedź:

Mariola Jankowiak, organizator Mini Listów Przebojów, Agnieszka Wojciechowska, nauczycielka z Torunia,

Danuta Hanna Jakubowska, PR Manager Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM.

Źródło: www.newsrm.tv

Nowy schemat postępowania dietetycznego w alergii na mleko krowie

Polski standard leczenia szpiczaka niższy niż w Rumunii. Pacjenci apelują o pozostawienie ważnego leku na liście refundacyjnej i wprowadzenie nowych

Skomentuj