zamknij
Post leczniczy – dzięki tej diecie Karolina Szostak i Katarzyna Cerekwicka uzyskały idealne sylwetki

Post leczniczy – dzięki tej diecie Karolina Szostak i Katarzyna Cerekwicka uzyskały idealne sylwetki

Dieta warzywno-owocowa dostarczająca 600 kcal dziennie – to sekret spektakularnych metamorfoz Karoliny Szostak i Katarzyny Cerekwickiej. Obie gwiazdy zdecydowały się na catering dietetyczny, pozostając pod stałą kontrolą eksperta dietetyka. Po zakończeniu kuracji nie zrezygnowały ze zdrowego stylu odżywiania, choć już nie tak restrykcyjnego, aby uniknąć efektu jo-jo.

Gwiazdy chcą dbać o szczupłą sylwetkę, ale nie zawsze mogą sobie pozwolić na czasochłonne przygotowywanie codziennych posiłków. Coraz większą popularnością wśród osobowości show biznesu cieszy się więc catering dietetyczny, popularnie nazywany dietą pudełkową. Zapewnia on zdrowe, pełnowartościowe posiłki dostarczane na plan zdjęciowy czy do studia nagrań.

– Jest to dieta serwowana w pojemnikach do tego dostosowanych, natomiast catering dietetyczny to nie tylko odchudzanie, to przede wszystkim zdrowe żywienie, to sposób życia – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Milczarkiewicz, właścicielka firmy Przełom w odżywianiu.

Catering dietetyczny oferuje szereg różnych diet, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Możliwe jest wybranie diety niskokalorycznej, wegetariańskiej, wegańskiej czy bezlaktozowej. Gwiazdy walczące z nadwagą polubiły zwłaszcza post dietetyczny, oparty na wytycznych dr Ewy Dąbrowskiej. Jest to okresowa głodówka, oparta na warzywach nisko skrobiowych, której celem jest oczyszczenie organizmu i wyzwolenie jego naturalnych zdolności do samoleczenia.

– Wśród naszych klientów są osoby z poważnymi schorzeniami. Posiłkujemy się kuracją leczniczą dr Dąbrowskiej, osobiście też przeszłam siedem pełnych postów leczniczych – mówi Katarzyna Milczarkiewicz.

Post dietetyczny, przez ekspertów określany mianem kuracji leczniczej, a nie diety, może trwać maksymalnie 6 tygodni. Po jego zakończeniu zaleca się stosowanie stałej diety opartej na warzywach i owocach, oraz uzupełnianej produktami zwierzęcymi. Istotne jest, aby każdą zmianę odżywiania, a zwłaszcza post dietetyczny, konsultować z lekarzem lub dietetykiem.

– Posiadamy naszą poradnię dietetyczną, w której pracuje dietetyk kliniczny, każdy nasz pacjent jest wcześniej konsultowany, dieta jest dobierana do jego potrzeb – podkreśla Katarzyna Milczarkiewicz.

Na zastosowanie postu dietetycznego zdecydowały się takie gwiazdy jak Katarzyna Cerekwicka oraz Karolina Szostak. Wokalistka od czerwca tego roku zrzuciła już ponad 12 kg, natomiast dziennikarka telewizji Polsat schudła natomiast w sumie ponad 20 kg. Obie po zakończeniu kuracji stosują zalecenia zdrowego stylu odżywiania, całkowicie zmieniając nawyki żywieniowe sprzed kuracji odchudzającej.

Mówi: Katarzyna Milczarkiewicz, właścicielka – Przełom w odżywianiu

Źródło: NEWSERIA

Witamina D – ważna dla właściwego funkcjonowania całego organizmu

Co czwarty Polak umiera na raka. Głębokie sieci neuronowe pozwalają na stawianie szybszych i trafniejszych diagnoz

Skomentuj