zamknij
Polacy wcześnie rezerwują wakacje nad polskim morzem. Popularny jest krótkoterminowy wynajem apartamentów

Polacy wcześnie rezerwują wakacje nad polskim morzem. Popularny jest krótkoterminowy wynajem apartamentów

http://www.sxc.hu/

Coraz częściej zamiast hoteli czy prywatnych kwater Polacy na wakacje wynajmują apartamenty. Najlepsze lokalizacje rezerwowane są nawet z półrocznym wyprzedzeniem. Firmy zajmujące się wynajmem zapewniają jednak, że nawet podejmując decyzje o wyjeździe z dnia na dzień, można znaleźć atrakcyjną ofertę.

– Widzimy wyraźną tendencję wzrostową w wynajmie apartamentów wakacyjnych w Polsce. Największą popularnością cieszą się apartamenty nad morzem, w miejscowościach takich, jak: Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, a także Trójmiasto i Władysławowo – mówi agencji informacyjnej Newseria Regina Juźko z działu rezerwacji Sun & Snow.

Prognozy Sun & Snow na tegoroczny sezon wakacyjny są optymistyczne. Wiele apartamentów zostało zarezerwowanych już kilka miesięcy temu, chociaż – jak podkreśla Regina Juźko – nawet tuż przed sezonem klienci będą jeszcze mogli znaleźć coś dla siebie.

– Największym powodzeniem cieszą się apartamenty trzypokojowe. Rezerwowane są stosunkowo wcześnie – już jesienią i na początku zimy, i to najczęściej przez tzw. klientów powracających. Nadal są miejsca w apartamentach dwupokojowych, także na majówkę i na czerwiec – zapewnia Regina Juźko. – W przeciwieństwie do biur podróży, nie stosujemy ofert first minute. Patrząc na lata ubiegłe, wiemy, że nie ma takiej potrzeby, i cała oferta letnia zostanie sprzedana.

W przypadku kurortów klienci najczęściej decydują się na tygodniowy pobyt, ale w okresie wakacji częste są również dłuższe, 3- i 4-tygodniowe rezerwacje. Apartamenty miejskie, np. w Gdańsku czy Warszawie, są rezerwowane na kilka dni i często są to pobyty biznesowe.

– W miejscowościach nadmorskich cena wynajęcia apartamentu trzypokojowego dla sześciu osób to koszt rzędu 400-500 zł za dobę w lipcu-sierpniu, natomiast w sezonie okołoletnim, czyli w czerwcu i wrześniu – 300 zł. Apartamenty dwupokojowe dla czterech osób to w sezonie koszt 300-400 zł za dobę, a w czerwcu i wrześniu –240 zł. Najczęściej są to apartamenty położone bardzo blisko plaży, często z widokiem na morze. Dla porównania za dwupokojowy apartament w górach zapłacimy w wakacje 200 zł za dobę, co przy czterech osobach daje 50 zł za osobę dziennie – informuje Regina Juźko.

http://www.sxc.hu/

Kurorty górskie cierpią z powodu ciepłej zimy. Za to ruch w biurach podróży rośnie

http://www.sxc.hu/

Prezes firmy Dr Irena Eris zapowiada ekspansję na rejon Zatoki Perskiej i do Azji

Skomentuj