zamknij

Seks zamiast siłowni

Wiosenne spalanie kalorii nie musi kojarzyć się z nudnymi ćwiczeniami lub dietą. Wystarczy zostać w łóżku..

Naukowcy prowadzący badania na całym świecie, twierdzą zgodnie, że osoby uprawiające seks kilka razy w tygodniu, wyglądają i czują się młodziej. Seks może być traktowany jak lekarstwo na wszystko, łączy w sobie przyjemność, rozładowuje stres i napięcie.

Eksperci portalu PotrafiszSchudnac.pl wyliczyli, że 30 minutowy stosunek, można porównać do treningu cardio wykonywanego na rowerku lub bieżni, podczas którego jesteśmy w stanie spalić nawet 300 kcal. Sama gra wstępna oparta na pocałunku to od 3 do 12 spalonych kalorii w minutę. Jednocześnie badania dowodzą, że osoby współżyjące co najmniej dwa razy w tygodniu, są szczuplejsze i rzadziej skarzą się na problemy z układem krążenia.

Redakcja proponuje wiosenny sex trening rozpocząć od pocałunków. Im dłuższa gra wstępna tym więcej przyjemności i dodatkowa ilość spalonych kcal. Zalecane są pozycje, które wymagają aktywności fizycznej obojga partnerów, pozwalają spalić w 10 minut aż 70 kcal. Zainteresowani mogą sięgnąć m.in. do Kamasutry lub na stronę portalu gdzie redakcja proponuje trzy pozycje seksualne wspierające odchudzanie i kształtowanie brzucha, tułowia i rąk.

Polska Izba Turystyki: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Potrzebna nowa ustawa

Kochające, samodzielne i wiecznie młode – trudne pogodzenie ról współczesnej kobiety

Skomentuj