zamknij
5 zabiegów dla ciebie, jeśli lubisz sport

5 zabiegów dla ciebie, jeśli lubisz sport

Poznaj zabiegi, dzięki którym będziesz bardziej fit – bez względu na to, czy ćwiczysz od zawsze, czy od wczoraj. Medycyna estetyczna to dziś nieodłączny partner sportu. Do biegu, gotowi, start!

Problem 1: zakwasy
Nieprzyjemne uczucie sztywności ciała i bolesność mięśni zna każdy, kto zbyt łapczywie rzucił się na sport lub zrobił sobie za długą przerwę. Zakwasy pojawiają się z reguły około 12 godzin po wysiłku i są związane z mikrourazami mięśni. Wcale nie są oznaką udanego treningu, raczej wskazują na wyczerpanie. Choć mijają najczęściej po ok. 2 dniach, nie należą do najprzyjemniejszych odczuć.

Rozwiązanie: endermologia

Sposoby na walkę z zakwasami to m.in. ciepła kąpiel, dieta bogata w białko, minerały i witaminy oraz masaż. Najskuteczniejszy jest masaż mechaniczny Endermologie, od ponad 20 lat stosowany w medycynie sportowej na całym świecie. – Endermologia została wymyślona we Francji i na początku służyła do rehabilitacji pourazowej. Potem zaczęto jej używać także w trakcie treningów przygotowujących do wysiłku. Mechaniczny masaż pod ciśnieniem – Lipomassage – przyspiesza regenerację mięśni, więzadeł i ścięgien, dlatego świetnie sprawdza się podczas niwelowania zakwasów – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Zabieg polecany jest dla osób aktywnie uprawiających sport (bieganie, kolarstwo, fitness itd.) – zarówno profilaktycznie (raz w miesiącu) jak i interwencyjnie (po kontuzji). Nad masażem tkanki łącznej i mięśniowej pracują elektronicznie sterowane rolki, które pod ciśnieniem zasysają skórę. Metoda jest nieinwazyjna i bezpieczna.

Cena: endermologia Lipomassage – 200 zł/pojedynczy zabieg; 1500 zł/10 zabiegówProblem 2: uparty tłuszcz
Ćwiczysz na siłowni do upadłego i dbasz o dietę, a mimo to tłuszcz w pewnych miejscach nie daje za wygraną. U ciebie magazynuje się na brzuchu, ale u innych kobiet także na udach, pośladkach, albo ramionach czy plecach. Możesz uznać, że taka twoja uroda, albo wspomóc się medycyną estetyczną.

Rozwiązanie: Cavi-Lipo

W walce o harmonijną sylwetkę pomogą ci urządzenia, niwelujące nadmiary tkanki tłuszczowej, których nie da się stracić na siłowni. – Cavi-Lipo to w Japonii, Danii i Szwecji numer jeden wśród nieinwazyjnych zabiegów modelujących ciało, metoda rekomendowana przez lekarzy w terapii zdiagnozowanej otyłości – mówi dermatolog estetyczna WellDerm. Urządzenie wykorzystuje technikę tzw. kawitacji ultradźwiękowej. Zderzające się ze sobą fale ultradźwiękowe rozbijają komórki tłuszczowe. Następnie tłuszcz zostaje wydalony z organizmu – zmetabolizowany. Najlepsze efekty daje oczywiście seria zabiegów.

Cena: Cavi-Lipo – 1100-1800 zł/4 zabiegiProblem 3: rozstępy

Nagła zmiana rozmiaru i już są – rozstępy, czyli blizny, powstające w wyniku rozerwania sieci włókien kolagenu i elastyny. Z reguły tworzą się, gdy skóra poddawana jest nadmiernemu rozciąganiu np. w okresie dojrzewania, gdy szybko rośniemy, podczas ciąży i szybkiego przybierania na wadze. Mają związek z wahaniami hormonalnymi.

Rozwiązanie: laser frakcyjny

– Rozstępy należy traktować jak blizny, im są świeższe, tym łatwiej z nimi walczyć – radzi dr Bliżanowska. Gdy są czerwone i najbardziej widoczne, oznacza to, że w skórze zachodzą dynamiczne procesy naprawcze. Ważne, by w tym czasie korzystać z zabiegów i używać kremów na blizny, wspomagających autoregenerację skóry. Skuteczną terapią na blizny jest laser frakcyjny Palomar Lux 1540. Urządzenie emituje wiązkę światła, tworzącą w skórze tysiące mikrootworów na głębokości powyżej 1 mm. To znak dla fibroblastów, by tkankę z rozstępami zastąpić nową i gładką. Zabieg trwa ok 30 minut, pojawiające się po nim zaczerwienienie znika po ok. 2 dniach. Należy go powtórzyć 3-6 razy w odstępie 3-4 tygodni, aby cieszyć się skórą bez nieestetycznych pręg. Rozstępy będą po prostu przypominać otaczającą je skórę.

Cena: Palomar Lux 1540 – od 300 złProblem 4: cellulit

Cellulit to problem prawie wszystkich kobiet, nawet tych z pierwszych stron gazet. Media co chwilę prezentują przecież „skórkę pomarańczową” wytropioną na udzie czy brzuchu hollywoodzkiej gwiazdy. Do powstawania cellulitu przyczynia się wiele spraw: podwyższony poziom estrogenów, brak ruchu, zła dieta, używki, choroby ustrojowe, a nawet noszenie za ciasnych ubrań czy wysokich butów. Ciężko wyeliminować wszystkie czynniki sprzyjające „pomarańczowej skórce”, ale na pewno warto żyć aktywnie i racjonalnie się odżywiać. A do skutecznej walki z cellulitem – zaprząc odpowiedni sprzęt.

Rozwiązanie: endermologia

Cellulit tworzą rozdęte i wypełnione tłuszczem adipocyty, czyli komórki tłuszczowe magazynujące zapasy energetyczne. Gdy mamy cellulit, komórki tłuszczowe zbijają się w tzw. zraziki tkanki tłuszczowej, które obrastają tkanką włóknistą. Kształtem a nawet rozmiarami przypominają winogrona. – Są tak duże, że zaburzają mikrokrążenie, wywołują niedotlenienie i niedożywienie komórek skóry. Uciskają przy tym na naczynia krwionośne, limfatyczne i utrudniają eliminację toksyn. W efekcie skóra robi się gąbczasta, nawet jeśli nie jesteśmy otyłe – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska. By zmienić wygląd skóry, trzeba zmusić adipocyty do opróżnienia zapasów tłuszczowych. Tylko jak? Skuteczna jest endermologia, czyli mechaniczny masaż ciała. Lipomassage wyjątkowo silnie pobudza adipocyty do usuwania tłuszczu, a przez to uaktywnia układ żylny i limfatyczny, poprawia odżywienie i ujędrnienie skóry. Efekt? Cellulit zanika nawet w miejscach najbardziej dotkniętych problemem. W fazie uderzeniowej warto wykonywać Lipomassage 2 razy w tygodniu (10-15 zabiegów), potem wystarczy raz na miesiąc.

Cena: endermologia Lipomassage™ – 200 zł/pojedynczy; 1500 zł/10 zabiegówProblem 5: wiotkość skóry, rozwiązanie: mezoterapia

Straciłaś na wadze, ale twojej skóry jest teraz jakby za dużo w porównaniu do aktualnego rozmiaru reszty ciała. Widzisz, że dosłownie faluje na ramionach przy każdym ruchu niczym skrzydła albo zwisa w okolicach ud czy brzucha. Czy da się z tym coś zrobić? Oczywiście!

Rozwiązanie: mezoterapia

Skórę należy wzmocnić i zliftować, najlepiej za pomocą mezoterapii, którą stosuje się także na ciało. StrechCare to ostrzykiwanie skóry preparatem, w składzie którego jest m.in. aktywny składnik DMEA, wzmacniający poluzowane włókna kolagenowe. Zabieg napina skórę, wygładza i intensywnie nawilża, ponieważ ma w składzie kwas hialuronowy oraz pierwiastki śladowe i witaminę B5.

Cena: Mezoterapia StrechCare – od 300 zł

Podróżnik 2.0 – jak nowe technologie wpływają na sposób podróżowania w XXI wieku

Przyszłość branży turystycznej w Europie i Polsce – trudności tradycyjnych biur podróży kontra (OTA) Online Travel Agency

Skomentuj