zamknij
Twoje jesienne SOS. Physiogel – codzienna pielęgnacja przesuszonej skóry

Twoje jesienne SOS. Physiogel – codzienna pielęgnacja przesuszonej skóry

Tegoroczne lato obfitowało w wiele słonecznych dni zachęcając do spędzania czasu na świeżym powietrzu i dostarczając cennej witaminy D. Jednak nadmiar słońca oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, gdzie poszukujemy wytchnienia od letnich upałów, niekorzystnie wpływają na stan skóry, wysuszając ją i przyspieszając starzenie. Physiogel® dopasowuje się do potrzeb skóry, chroniąc ją i odbudowując.

fot. Physiogel , materiały prasoweLatem często zapominamy lub po prostu nie mamy możliwości prawidłowo zadbać o swoją skórę, która w tym okresie bardziej niż zwykle narażona jest na działanie szkodliwych czynników, takich jak: promieniowanie UV, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie, wiatr i klimatyzacja. Nasza skóra staje się sucha i traci swoją jędrność. Pomimo wielu dni spędzonych na opalaniu, nie jesteśmy zadowoleni z efektu ze względu na jej łuszczenie się i pogrubienie.

Dlaczego tak się dzieje?
Przesuszona skóra jest mniej elastyczna, zawiera mniej ceramidów, kwasów tłuszczowych czy steroli i naruszona zostaje jej bariera hydrolipidowa. Skutkiem tego, jest zmniejszenie ilości wody w warstwie rogowej naskórka oraz wysuszenie i łuszczenie skóry. Bez odpowiedniej pielęgnacji, w następnej kolejności, zniszczeniu ulegają kolagen i elastyna – białka, które ją budują i odpowiedzialne są za jej jędrność i elastyczność. Skóra szybciej się starzeje i traci sprężystość.

Codzienne SOS
Pierwszy i najważniejszy krok po lecie to nawilżenie i odnowa skóry, co pozwoli wzmocnić jej naturalny płaszcz hydrolipidowy. Produkty Physiogel zostały stworzone z myślą o codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej. Oparta na technologii DMS[1] formuła dermokosmetyków Physiogel wspomaga naturalne właściwości skóry, wytwarzana jest bariera lipidowa, która umożliwia jej odbudowę. Physiogel zapewnia delikatną ochronę i bezpieczną pielęgnację bez drażniących emulgatorów, barwników i substancji zapachowych. Regularne stosowanie produktów Physiogel chroni skórę codziennie narażaną na działanie czynników wysuszających. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w obliczu chłodniejszych miesięcy i różnic temperatur, których doświadczamy wczesną jesienią.

Marka Physiogel obejmuje produkty nawilżające, łagodzące oraz produkty oczyszczające.

[1]DMS czyli Derma Membrane Structure to unikalna struktura wzorowana na naturalnej budowie skóry. Zawiera ona lipidy identyczne z naturalnie występującymi w skórze. Dzięki strukturze DMS® (Derma-Membrane-Structure) składniki dermokosmetyków Physiogel wnikając w naskórek, pomagają w odbudowaniu bariery hydrolipidowej skóry. Hipoalergiczne dermokosmetyki Physiogel pomagają zapewnić długotrwały efekt nawilżenia oraz ochronę skóry przed działaniem czynników drażniących.

Polacy krytycznie o służbie zdrowia. Wyniki Badania Health&Society Barometer 2013 Europ Assistance

Globulki Mucovagin – skuteczna alternatywa lub uzupełnienie HTZ w menopauzalnej atrofii pochwy

Skomentuj