zamknij
Globulki Mucovagin – skuteczna alternatywa lub uzupełnienie HTZ w menopauzalnej atrofii pochwy

Globulki Mucovagin – skuteczna alternatywa lub uzupełnienie HTZ w menopauzalnej atrofii pochwy

Stopniowy zanik błony śluzowej pochwy jest jednym z najbardziej dokuczliwych objawów klimakterium. O regenerację intymnej błony śluzowej możesz zadbać stosując naturalny kwas hialuronowy w globulkach dopochwowych.

fot. Verco Sp. z o.o., materiały prasoweKlimakterium i suchość pochwy
Zanikowe zapalenie atrofia pochwy jest częstym schorzeniem w trakcie menopauzy i wiąże się z intymnym dyskomfortem. Przyczyną są zmiany hormonalne – mniejsza produkcja estrogenów. Atrofii towarzyszą tak nieprzyjemne objawy jak suchość pochwy i bolesna wrażliwość nabłonka, co m.in. sprawia, że przy kontaktach intymnych czy badaniu ginekologicznym dochodzi do otarcia i krwawienia. Zwiększa się również podatność na intymne infekcje.

W wielu przypadkach taka sytuacja wymaga leczenia, np. za pomocą terapii hormonalnej, w innych może pomóc odnowa błony śluzowej pochwy przy pomocy odpowiedniej terapii. Doskonałe efekty dają globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym. Globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym polecane są niezależnie od tego, czy kobieta zdecydowała się na terapię hormonalną, czy stosuje inne alternatywne środki. To bezpieczna metoda, nie żadnych powodująca skutków ubocznych.

Globulki z kwasem hialuronowym w trakcie menopauzy
– „Paniom w trakcie menopauzy jako skuteczny środek polecam wysokiej jakości kwas hialuronowy w globulkach regenerująco – nawilżających Mucovagin. Mucovagin przyniesie ulgę w intymnych dolegliwościach i zmniejszy dyskomfort spowodowany suchością śluzówki pochwy.” – mówi Agata Chodakowska, Group Brand Manager.

Kwas hialuronowy wiążąc się z wydzieliną nabłonka stworzy żelową barierę ochronną i warunki do regeneracji. Odczuwane korzyści terapii Mucovaginem to m.in. przywrócenie naturalnej wilgotność i zapobieganie rozwojowi flory patogennej.

Twoje jesienne SOS. Physiogel – codzienna pielęgnacja przesuszonej skóry

Jak chronić skórę przed chłodem i mrozem?

Skomentuj