zamknij
Polskie kosmetyki popularne za granicą

Polskie kosmetyki popularne za granicą

Świat odkrywa powoli polskie kosmetyki. Polska jest ich szóstym eksporterem na świecie. Nasza branża kosmetyczna rozwija się w olbrzymim tempie. Powoli doganiamy takie potęgi jak Francja, Niemcy, Włochy czy Wielka Brytania.

Popyt na kosmetyki z Polski jest tak duży, ponieważ cena jest konkurencyjna, a produkt wysokiej jakości.

– Dla odbiorcy w Chinach czy krajach arabskich to są po prostu kosmetyki z Unii Europejskiej. Jest to więc kosmetyk europejski, natomiast cena jest świetna. To jest nasz ogromny plus i dlatego możemy rywalizować z największymi – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Aleksandra Kretkowska z firmy SPC House of Media.

Wartość wyeksportowanych przez nas kosmetyków, według danych Urzędu Statystycznego, wynosiła w pierwszym kwartale 2013 roku ponad pół miliarda euro.

– Najwięcej eksportujemy do krajów Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Środkowej. Krajem, do którego eksportujemy najwięcej jest Rosja, w dalszej kolejności różne kraje Unii Europejskiej. Istnieje rządowy program, który ma na celu wspieranie eksportu na trudne rynki. My się skupiamy na eksporcie na inne kontynenty niż Europa czy bliska Azja. Staramy się pomóc naszym producentom eksportować do Chin, Brazylii, Stanów Zjednoczonych czy do krajów arabskich – dodaje Aleksandra Kretkowska.

Największymi na świecie eksporterami kosmetyków są Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania i Hiszpania.

Wiecha na dachu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu

Zaburzenia emocjonalne u kilkulatków mogą prowadzić do depresji i nerwicy

Skomentuj