zamknij

USG Cię odmłodzi

Ultrasonografia – znana metoda diagnostyczna, która pozwala wykryć wiele chorób, pomaga także odzyskać jędrność i napięcie skóry. Czy USG stanie się technologicznym eliksirem młodości?

Aparat USG pozwala bez uszkadzania skóry i głębszych tkanek przejrzeć pacjenta na wskroś oraz wystawić szybko i bez bólu prawidłową diagnozę. To dzięki USG młode mamy mogą zobaczyć swoje dziecko jeszcze przed jego narodzinami. Skoro więc urządzenie ultrasonografu daje możliwość wnikliwego i dokładnego obrazowania narządów usytuowanych głęboko, dlaczego nie wykorzystać go dużo płycej? Na co dzień często zapominamy, że skóra jest narządem – i to największym w naszym ciele. Zmiany, które uwidaczniają się na powierzchni naskórka zachodzą jednak głębiej, w skórze właściwej. Zmarszczki i bruzdy są następstwem m.in. osłabienia włókien kolagenu i elastyny. Cała tkanka z wiekiem staje się także coraz cieńsza ponieważ maleje produkcja nowych fibroblastów (komórek skóry). Zaglądając wgłąb skóry moglibyśmy zatem określić na jakiej głębokości potrzebna jest jej pomoc.

http://www.sxc.huPodwójna siła ultradźwięków
Bazując na działaniu technologii ultrasonografii pozwalającej na obrazowanie tkanki bez jej uszkadzania powstała Ulthera. To unikalne urządzenie łączące USG z odmładzającą mocą ultradźwięków. Dzięki unikalnej technologii lekarz ma wgląd w tkankę podskórną do 8mm głębokości. Umożliwia to ekspertowi precyzyjne skierowanie skoncentrowanej wiązki ultradźwięków HIFU (high-intensity focused ultrasound) we właściwy punkt tkanki podskórnej i powięzi bez naruszania zewnętrznych warstw skóry. Punktowo skupiona energia wywołuje naturalną odpowiedź organizmu – powstaje nowy, ulepszony kolagen, który podnosi i napina zwiotczałą skórę. Rezultatem jest naturalny lifting twarzy, poprawa owalu, remodeling podbródka, uniesienie górnych powiek oraz policzków. Ultherapy to milowy krok w dziedzinie odmładzania. Efekty zabiegu porównać można jedynie do tych z użyciem skalpela. Podobnie jak w tamtym przypadku lekarz działa głęboko – dokładnie w miejscu, gdzie procesy starzenia działają najsilniej na tkankę. Przełomowym osiągnięciem jest jednak tutaj nieinwazyjność zabiegu,
siła i niespotykana dotąd precyzja, z jaką lekarz może aplikować impuls ultradźwiękowy.

Na przekór czasowi
Wiązka ultradźwięków emitowana przez urządzenie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Choć do stymulacji procesów naprawczych skóry dochodzi w momencie zabiegu, jego działanie trwa jeszcze długo po wyjściu z gabinetu. Efekt liftingu i napięcia skóry następuje stopniowo do
90 dni po zastosowaniu terapii – tyle trwa wyprodukowanie przez organizm nowego, ulepszonego kolagenu. Paradoksalnie więc, dzięki zastosowaniu Ultherapy, skóra przez kolejne trzy miesiące zamiast się starzeć, stopniowo się odmładza. Czterdzieści lat temu technologia ultrasonografii otworzyła nowy rozdział dla diagnostyki medycznej. Dziś stajemy się świadkami kolejnego przełomu – tym razem w dziedzinie odmładzania. Eliksir młodości zaczyna mieć zatem wymiar nie metafizyczny, a czysto technologiczny.

Pobieranie kaucji od pacjenta jest niezgodne z prawem

Mama w winie kąpana

Skomentuj