zamknij
Kosmetyki ochronne przed spacerem

Kosmetyki ochronne przed spacerem

Słońce grzeje coraz słabiej, jednak nie oznacza to, że możemy zrezygnować z ochrony przed jego promieniami. Promienie słoneczne opalają także w cieniu i docierają do skóry przez liście drzew.

Rodzice powinni pamiętać, że małych dzieci do 6. miesiąca życia nie wolno opalać, a jedynie przebywać z nimi w cieniu lub półcieniu. W słoneczne dni przed wyjściem na dwór na skórę niemowlęcia należy nanosić specjalne filtry przeciwsłoneczne, i to nawet, jeśli nie planujemy spacerowania w słońcu. Z jednej strony, dzięki jego promieniom skóra wytwarza witaminę D, z drugiej nadmierne promieniowanie może powodować poparzenia słoneczne, a nawet objawy alergiczne.

Bezpieczna ochrona najmniejszych maluchów

Dla najmniejszych dzieci najlepiej sprawdzą się kosmetyki ochronne z dużym filtrem przeciwsłonecznym np. Ziajka Słoneczna emulsja do opalania dla dzieci SPF 30, która jest rekomendowana przez Centrum Zdrowia Dziecka. – „Należy pamiętać, że skóra dziecka jest delikatniejsza od skóry dorosłej osoby, dlatego wymaga kosmetyku z wyższym filtrem. Nie sugerujmy się ceną i nie kupujmy dla naszych pociech kremów z filtrem poniżej SPF 20, które są tańsze. Faktycznie są dużo tańsze, ale prawie nie chronią delikatnej skóry niemowlęcia przed promieniami UV” – mówi Agata Chmielewska Specjalista ds. Sprzedaży Internetowej Kidy.pl

Dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia możemy używać środków z nieco mniejszym filtrem np. Ziajka Emulsja do opalania dla dzieci SPF 25. Wydłuża ona 25-krotnie czas bezpiecznego przebywania na słońcu, chroniąc przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, również podczas kąpieli. Emulsje Ziajka intensywnie nawilżają naskórek, dzięki zawartości witaminy E oraz prowitaminy B5, nie powodują podrażnień, gdyż nie zawierają filtrów chemicznych, barwników ani alkoholu.

Krem na każdą pogodę zawsze pod ręką

Kosmetyki dla małych dzieci powinny się łatwo rozprowadzać i dobrze wchłaniać. Ten warunek powinny spełniać kremy stosowane codziennie do ochrony przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, np. Krem Ziajka z filtrem SPF 6 przeznaczony dla dzieci od 6. miesiąca życia. Krem nawilża oraz delikatnie natłuszcza skórę, zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB, a także działaniem wiatru i mrozu i nie zaburza syntezy witaminy D3. „Proszę pamiętać, że kremy z filtrami niższymi, takimi jak SPF 6, chronią przed promieniami UV w mniej słoneczne dni i są idealne na spacery do lasu czy zacienionego parku, jednak na plażę musimy zaopatrzyć się w kremy o wyższym filtrze.” – mówi Agata Chmielewska.

Bezpieczne kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowlęcia dostępne są w przyjaznym e – sklepie Kidy.pl . Oprócz sprawdzonych kosmetyków Ziaja, dużym zaufaniem rodziców cieszą się także kosmetyki marki Bübchen, również dostępne w Kidy.pl np. Krem ochronny na każdą pogodę Bübchen. Krem ten chroni i pielęgnuje skórę dziecka, gdyż stabilizuje zawartość wilgoci w skórze i zapobiega jej wysuszaniu. Zawiera naturalne składniki aktywne, m.in. olejek migdałowy, jojobę, pantenol, witamine E i biologicznie aktywne wyciągi z rumianku.

Odporność niemowląt jesienią i zimą

Piękna po porodzie

Skomentuj