zamknij
Jak najlepiej dbać o cerę wrażliwą?

Jak najlepiej dbać o cerę wrażliwą?

Wrażliwa skóra twarzy to wyzwanie. Jest cienka, delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Wymaga również niebywałej ostrożności zarówno w pielęgnacji jak też podczas wyboru kosmetyków. Jak zatem dbać o ten typ cery? Możemy wypróbować sprawdzone, domowe sposoby lub oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Co wybieracie?

Każdy, kto zmaga się z problemem wrażliwej cery, wie jak niewiele potrzeba, aby nagle zaczęła piec, swędzieć i łuszczyć się. Wystawiona na działanie czynników zewnętrznych m.in. intensywne promienie słoneczne i zanieczyszczenia powietrza, natychmiast reaguje pękającymi naczynkami lub zaczerwienieniami. Niekorzystnie na ten typ skóry wpływa również kawa, mocna herbata czy ostro przyprawione potrawy. Jednak największym jej wrogiem są kosmetyki zawierające wiele syntetycznych substancji chemicznych, które dodatkowo ją podrażniają, a nawet powodują silne reakcje alergiczne.

Cera wrażliwa potrzebuje wyjątkowo dokładnej i rozważnej pielęgnacji, ponieważ nie toleruje chlorowanej wody, należy ją codziennie odświeżać wodą termalną lub specjalnym preparatem. Warto zaopatrzyć się również w krem intensywnie nawilżający i odżywiający, aby dostarczyć wymagającej skórze jak najwięcej aktywnych składników naturalnych. Co jednak z oczyszczaniem? Tradycyjne preparaty peelingujące stanowią zbyt agresywny bodziec dla skóry wrażliwej, powodując podrażnienia i zaczerwienienia. Zamiast testować kolejne produkty z drogerii, warto udać się do salonu kosmetycznego, gdzie specjaliści doradzą, który zabieg jest odpowiedni dla skóry wrażliwej.

AP Oxyluxe, oferowany przez Klinikę Odnowy Kolagenowej Anna Pikura (kolagen naturalny AP), jest delikatnym zabiegiem polecanym zarówno dla cery bardzo wrażliwej jak i naczyniowej. Zabieg ten jest połączeniem oksybrazji, czyli peelingu wodno-tlenowego, z zastosowaniem kolagenu aktywnego biologicznie. Podczas zabiegu obumarły naskórek jest złuszczany za pomocą strumienia mikrokropelek soli fizjologicznej, aplikowanych przez strumień sprężonego powietrza. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. AP Oxyluxe jest zabiegiem bardzo komfortowym, przyjemnym i kojącym, a jednocześnie pozwala osiągnąć konkretne rezultaty, analogiczne jak przy bardziej inwazyjnych zabiegach, lecz bez przykrych efektów ubocznych – mówi Anna Pikura. Efekt taki jest zasługą połączenia w jedno kilku czysto naturalnych elementów – hydroterapii, balneoterapii i regenerującej siły naszego kolagenu AP BIOAKTIV.

Chcąc zapewnić swojej skórze twarzy wyjątkową i skuteczną pielęgnację nie należy działać na własną rękę. Stosując nieznane nam sposoby i preparaty możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Zamiast eksperymentować, poddajmy się profesjonalnej opiece, dzięki której nasza skóra nabierze blasku i zdrowego wyglądu.

Kolagen naturalny – nowe oblicze chemii. Uroda z przyrodą za pan brat

Parlament Europejski chce ograniczyć prawa rodziców, a nastolatkom dać możliwość samostanowienia ws. antykoncepcji i aborcji

Skomentuj