zamknij
Pod namiot z niemowlakiem – teraz to możliwe

Pod namiot z niemowlakiem – teraz to możliwe

Wyjazdy pod namioty znów cieszą się popularnością. Coraz więcej osób wypoczywa w ten sposób nad polskim morzem oraz na południu Europy. Wiele campingów jest przygotowanych na przyjęcie rodziców z niemowlętami. Dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Na campingach można znaleźć nie tylko plac zabaw, baseny dla dzieci oraz wypożyczalnię sprzętu, ale także możliwość wynajęcia opieki. Często dostępne jest też całe potrzebne niemowlętom oprzyrządowanie: łóżeczka dziecięce, wanienka i przewijak. Pola namiotowe przeznaczone dla najmłodszych znajdują się zwykle w pobliżu piaszczystych plaż.

Pod namiot można wyjechać już podczas pierwszych wakacji malucha. Jest jednak jeden warunek: a mianowicie rodzice powinni być przyzwyczajeni do tej formy spędzania czasu. Jeśli nie wyjeżdżaliście pod namiot do tej pory, lepiej oszczędzić sobie eksperymentów podczas pierwszych wakacjach we troje.

Aby dziecko dobrze czuło się na wyjeździe, nie należy wywracać jego rytmu dnia do góry nogami i starać się zachować jak najwięcej przyzwyczajeń z domu, np. te same pory posiłków i drzemek. – „Na wakacje warto, oprócz niezbędnego ekwipunku turystycznego, zabrać także kilka przedmiotów, które maluch dobrze zna – ulubioną poduszkę, przytulankę albo książeczkę, którą czytamy mu w domu.” – radzi Marta Jakobielska, prowadząca portal Witajludziku.pl.

Warto zabrać również moskitierę, która świetnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przeciwko komarom i muszkom. Moskitierę można kupić gotową lub zrobić ją z gazy, a następnie założyć na wózek lub przymocować do łóżeczka. Owady nie lubią też jasnych kolorów, dlatego warto zabrać garderobę właśnie w takim kolorze.

Dodatkowo, aby zabawy na świeżym powietrzu nie uprzykrzało nam niechciane towarzystwo komarów i muszek, warto sięgnąć po środki wydzielające zapach naturalnych olejków roślinnych. „W przypadku niemowląt świetnie sprawdzają się np. zapachowe opaski na rączki i nóżki Mosbito lub plastry z olejkiem Citronella, które nie zaszkodzą dziecku, a którymi można zabezpieczyć wózek i namiot” – radzi Monika Gąska, Brand Manager.

Depilacja intymna coraz bardziej powszechna

Badania przed ciążą wciąż mało popularne

Skomentuj