zamknij
Motocyklami po obrzeżach mapy – oryginalny sposób na wakacje

Motocyklami po obrzeżach mapy – oryginalny sposób na wakacje

Wakacje wcale nie muszą czasem spędzonym na leniuchowaniu przed telewizorem lub na plaży. To doskonała okazja do spotkania przygody życia. Recepta na niezapomniane doświadczenia? To trzy „P” – pomysł, pasja i przyjaciele. Właśnie przekonuje się o tym grupa śmiałków, która objeżdża Polskę ma motocyklach.

Motocykli w Polsce nie brakuje – liczba zarejestrowanych pojazdów przekroczyła już milion, jednak nie wszyscy motocykliści decydują się na większe, letnie eskapady. Ci, którzy porywają się na taką wyprawę muszą liczyć się z szeregiem wyzwań, których po drodze nie brakuje.

Od Opola do…
„3 maszyny, 3 kierowców, 1 pasażer, wiele kilometrów, wiele miejsc do zwiedzenia, wiele osób do poznania!” Takimi słowami opisuje swoją przygodę zespół Motocyklami Dookoła Polski, tworzony przez kilku, młodych motocyklistów. Adrian, Denis, Marcin i Karola tak wygląda skład grupy. Całą ekipę łączy nie tylko chęć przeżycia czegoś niezapomnianego, ale także miłość do motocykli. Trasa wyprawy nie została wybrana przypadkowo – uczestnicy zaplanowanie odwiedzenie interesujących ich zakątków Polski, w tymi miejsca w którym tragicznie zginał Malina – znany w sieci muzyk i motocyklista. – Początkowo nasza wyprawa miała dotrzeć do Opola, jednak później rozszerzyliśmy nasze plany i w rezultacie jesteśmy w trakcie objeżdżania pogranicza Polski – mówi Adrian Wojtasik uczestnik wyprawy.

Tyle do zobaczenia
Jak wygląda taka wyprawa w praktyce? Trzeba na pewno przygotować się na godziny spędzone za kółkiem i długotrwałe przebywanie w tym samym towarzystwie. Na szczęście, przy tak długiej podróży można liczyć też na postoje. Codziennie poznaje się nowe miejsca i ludzi. Można zwiedzić też muzea i podziwiać uroki obcych miejscowości oraz smaki lokalnych potraw. Zespół odwiedził m.in. muzeum przemysłu i kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, zawitał też na Stare Miasto we Wrocławiu. Ekipa Motocyklami Dookoła Polska w trasie jest w trasie od 28 czerwca zdążyła, więc odwiedzić już większość zaplanowanych punktów.

Gratka dla fanów
W trakcie wyprawy pozycję uczestników można na bieżąco śledzić poprzez stronę internetową: www.2013mdp.pl. Jak to możliwe? Zespół wozi ze sobą Flotis Mobile, czyli monitoring pojazdów, który zbiera dane dotyczące ich aktualnego położenia na mapie Polski. Monitoring pozwala też zobaczyć jakimi drogami przebiegały wcześniejsze etapy podróży. Nawet osoby, które nie biorą udziału w wyprawie mogą ją obserwować i ….dopingować. – My także trzymamy kciuki za uczestników wyprawy i cieszymy się, że pomagamy im w tym oryginalnym przedsięwzięciu – mówi Dawid Fabiś z FlotisMobile.pl – To jednak nie koniec i już teraz mogę zdradzić, że niebawem udostępnimy system monitoringu w biegu charytatywnym – zapowiada D. Fabiś.

Zabieg metodą McKenziego

30 uciśnięć i 2 wdechy ratują życie

Skomentuj