zamknij

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych polskiego wybrzeża. Urok tej najdalej na północ wysuniętej miejscowości Polski przyciąga co roku tysiące turystów.

Majestatycznie położona na klifowym, niezwykle wysokim urwisku Jastrzębia Góra jest otoczona Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym. Stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich miejscowości: Rozewia, Władysławowa, Karwi i do słynących z ciszy i spokoju Dębek.

Ogromnym atutem Jastrzębiej Góry jest bogata oferta noclegowa. Warto przeszukać i poszperać na różnych portalach w licznych propozycjach, gdyż można trafić na naprawdę tanie noclegi nad morzem. W związku z tym, iż miejscowość niezmiennie cieszy się wielką popularnością zarówno wśród turystów z Polski jak i z zagranicy oferty kwaterunkowe są bardzo różnorodne i dostępne na każdą kieszeń.

Największymi zaletami kurortu są czysta morska woda, piaszczysta i szeroka plaża, walory przyrodnicze miejscowości oraz niezliczona ilość wszelakich atrakcji turystycznych, które sprawiają, że wynajem kwatery w Jastrzębiej Górze na pewno okaże się doskonałym pomysłem na spędzenie wymarzonych wakacji.

Sama miejscowość pochodzi z okresu międzywojennego, kiedy to po odzyskaniu przez Polskę niepodległości postawiono tu pierwszy dom. Od tego momentu rozpoczęła się historia jednego z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce, który od początku stał się popularnym ośrodkiem spotkań wakacyjnych elit intelektualnych, głównie z Warszawy.

źródło: http://www.publikuj.org/

Rodos wyspa słońca i miłości

Uzdrowiska i źródła termalne Europy

Skomentuj