zamknij
Djerba – tunezyjska oaza spokoju

Djerba – tunezyjska oaza spokoju

Bajeczna cisza nad ciepłym, niemal pozbawionym fal morzem, niekończące się piękne plaże, wspaniałe warunki klimatyczne stwarzające doskonałe możliwości wypoczynku. Choć to tunezyjska wyspa, jej klimat całkowicie różni się od atmosfery na kontynencie. Kto więc z wakacji w Tunezji wrócił zadowolony, koniecznie musi wybrać się również na Djerbę. Podobno kto zawita na wyspę zwaną „krainą ludzi szczęśliwych”, nie chce już jej opuścić.

Djerba to region bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Położona jest u południowo-wschodnich wybrzeży Tunezji. Ta największa wyspa Afryki Północnej znajduje się ok. 300 km od Sousse i Monastir.

Z Kontynentem połączona jest 7-kilometrową wybudowaną jeszcze za czasów Rzymian groblą, więc spokojnie dostać się tam można drogą lądową. Ci jednak, którzy preferują samolot, sprawę dojazdu mają jeszcze bardziej ułatwioną. Międzynarodowe lotnisko Mellita znajduje się w pobliżu największego miasta wyspy Houmt Souk, z którego szybko i sprawnie dojechać można do wszystkich wakacyjnych kurortów.

Wzdłuż 20-kilometrowego wybrzeża północnej i wschodniej części wyspy znajdują się hotele o różnej klasie i standardzie. Znajdziemy tu niezwykle ekskluzywne miejsca, takie jak urządzony w tunezyjskim stylu, z dbałością o najmniejsze szczegóły hotel Riu Palace Royal Garden.

Riu Palm Azur oraz Minotel Djerba Resort to jedne z wielu hoteli posiadających doskonale warunki do spędzenie rodzinnych wakacji. Czas na wyspie mogą uatrakcyjnić występujące tam pola golfowe oraz kasyna. Miłośnikom aktywnego wypoczynku wyspa oferuje wiele miejsc, w których możliwe jest uprawianie sportów wodnych, popularne wyprawy na połów ryb, a także przejażdżki konną po plaży. Jeżeli jednak ktoś chciałby bliżej poznać burzliwą historię Djerby, ma ku temu doskonałą okazję. Na wyspie zachowały się zabytki, które watro zobaczyć, m.in. fenickie ruiny Meninx, meczety charydżyckie i ibadyckie czy budowle z okresu imperium osmańskiego. Będąc na wyspie, warto odwiedzić również największe miasto Houmt Souk, słynącą z oryginalnej, wyrabianej w tradycyjny sposób ceramiki – wioskę Guellala, a także Muzeum Tradycji i Sztuki Ludowej. Choć miejsc, które na Djerbie warto zobaczyć jest sporo, wyspę ze względu na jej niewielki rozmiar można w całości zwiedzić w jeden dzień. Tym jednak, którzy pragną odkryć jej wszystkie tajemnice polecamy wycieczki fakultatywne.

Podobnie jak w Tunezji sezon turystyczny trwa tu od kwietnia do listopada. Jednak ze względu na panujące warunki klimatyczne, na Djerbie wypoczywać można również zimą. Przez górujące na niebie niemal przez cały rok słońce (ok. 340 słonecznych dni w roku) wyspa nazywana jest śródziemnomorskim Thaiti. Djerba urzeka kolorami. Bajkowa roślinność i krzewy, palmowe gaje, zadbane wioski, bajeczne targi, no i wspaniałe hotele. Do tego wszystkiego białe piaski plaż, lazur ciepłego morza i szafir nieba. To wszystko sprawia, że wakacje na Djerbie stają się niezapomniane i pełne wrażeń.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również daoradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Walka z łuszczycą coraz bardziej skuteczna

Zmiany Ministerstwa Zdrowia uwzględnią importerów równoległych

Skomentuj