zamknij
Na co może liczyć ubezpieczony Polak w Egipcie?

Na co może liczyć ubezpieczony Polak w Egipcie?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaostrzyło rekomendację dotyczącą podróży do Egiptu. Pomimo tego, wciąż wielu Polaków planuje wakacje w egipskich kurortach ufając informacjom, że turyści są tam bezpieczni. Czy na pewno? Klienci korzystający z pomocy Europ Assistance Polska mogą liczyć na specjalne świadczenia.

http://www.sxc.hu/Egipt to jeden z popularniejszych kierunków wyjazdów wakacyjnych. Nie tylko ze względu na dziedzictwo kulturowe, ale możliwość uprawiania sportów wodnych, nurkowania i to wszystko za przystępną cenę. Dwutygodniowe wakacje w Egipcie, w wysokiej klasie hotelu z pełnym wyżywieniem kosztują porównywalnie do tygodniowych wczasów w Hiszpanii czy Portugalii, w skromniejszym hotelu i często gorszym położeniu. To dlatego Polscy turyści tak chętnie odwiedzają Egipt, nawet gdy kraj ten ogarnięty jest konfliktem. Jak twierdzi Paweł Niewiadomski, Prezes Polskiej Izby Turystyki, obecnie przebywa tam około 12 000 polskich turystów.

Powszechne stwierdzenie, że „przezorny zawsze ubezpieczony” niestety nie znajduje w tej sytuacji potwierdzenia. Polisy ubezpieczeniowe, choćby w najszerszych wariantach mają bowiem wykluczenia ochrony ubezpieczeniowej szkód powstałych w wyniku wojny, konfliktów zbrojnych, a także udziału w aktach wandalizmu, zamieszkach, aktach terroru, zamachach stanu itp.

– Jeżeli turysta wiedząc o panujących w kraju działaniach zbrojnych opuści świadomie i dobrowolnie wskazane mu bezpieczne miejsce i znajdzie się w pobliżu zamieszek i w związku z tymi zamieszkami powstanie szkoda, np. zostanie on pobity lub okradziony, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania i udzielenia pomocy. Warto także wskazać, iż turyści wyjeżdżający do Egiptu w chwili obecnej, to jest znający sytuację w tym kraju i wynikające z niej zagrożenia, muszą się liczyć z odmową udzielenia świadczeń ubezpieczeniowych, gdyby zamieszki przeniosłyby się do kurortów, które obecnie uznawane są za spokojne.– mówi Marek Pilc, Radca Prawny Europ Assistance Polska.

http://www.sxc.hu/Kto pomoże?

Szczęśliwie Polacy nie są pozostawieni sami sobie. Ci, którzy posiadają karty kredytowe wzbogacone usługami concierge od Europ Assistance Polska mogą liczyć na nieodpłatną organizację transportu, noclegu czy lotu powrotnego do kraju. Dodatkowo, Europ Assistance Polska postanowiła rozszerzyć zakres ubezpieczenia podróżnego klientów takich firm jak BNP Paribas Bank Polska, Toyota Bank, BRE Ubezpieczenia, Citi Handlowy. Turyści ubezpieczeni za pośrednictwem tych firm mogą liczyć dodatkowo na takie świadczenia jak:

  • Całodobowa infolinia o sytuacji w poszczególnych regionach Egiptu
  • Nieodpłatna organizacja powrotu do kraju
  • Nieodpłatna organizacja bezpiecznego transportu na lotnisko
  • Nieodpłatna organizacja noclegu w bezpiecznym miejscu

Pod całodobowym numerem telefonu do Centrum Alarmowego wskazanym w polisie ubezpieczeniowej, turyści mogą liczyć na pomoc profesjonalnych Koordynatorów, którzy zadbają o ich bezpieczeństwo.

Profilaktyka nie gryzie – profilaktyka ratuje

Chcesz poprawić swój wygląd? Sprawdź, co wyszło z mody!

Skomentuj