zamknij
Kosmetyczne ABC urody na wakacje

Kosmetyczne ABC urody na wakacje

Wakacje tuż tuż. Zazwyczaj przygotowania do wyjazdu rozpoczynamy na ostatnią chwilę – w pracy staramy się dokończyć wszystkie bieżące działania, czasem zostajemy po godzinach. Gdy udaje nam się ze wszystkim uporać, orientujemy się, że czas się pakować, bo wyjazd już jutro! Taką sytuację przeżyła chyba każda z nas.

fot. EPONA COSMETICS, materiały prasowePoniżej przedstawiamy kilka porad przedwakacyjnych, aby przygotowania do wyjazdu przebiegły sprawnie, a w naszej kosmetyczce niczego nie zabrakło.

Po pierwsze: Zwróćmy uwagę na to, aby nie zabierać dużych, „ekonomicznych” opakowań na wakacje – zajmują wiele miejsca w torbie, a przecież nie zużyjemy 400 ml szamponu w tydzień. Postawmy na małe, poręczne pojemniki dostępne we wszystkich większych drogeriach. Oszczędzimy miejsce w torbie, unikniemy nadbagażu i będziemy miały możliwość przywiezienia cennych pamiątek.

Po drugie: Pamiętajmy, aby zakupy przedwakacyjne rozpocząć minimum tydzień wcześniej – unikniemy tym samym gorączkowych przygotowań i o niczym nie zapomnimy.

Po trzecie: Zróbmy listę rzeczy, które powinniśmy zabrać. Poniżej krótki niezbędnik kosmetyczny:

Podczas wyjazdów najbardziej praktyczne są kosmetyki wielofunkcyjne typu 2w1. Oszczędzamy dzięki nim miejsce, a jeden kosmetyk spełnia kilka funkcji, np. szampon z odżywką, żel myjący + peeling, podkład z kremem nawilżającym itp. Na co dzień oczywiście odradzamy produkty wielofunkcyjne – lepiej, żeby każdy preparat miał jedno konkretne zastosowanie. Podczas wyjazdów jednak taka opcja jest jak najbardziej dopuszczalna.

Kremy z wysokim filtrem – chrońmy naszą skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Zwłaszcza latem w wysokich temperaturach zostajemy narażeni na niebezpieczne promieniowanie. Nadmiar słońca powoduje, że nasza skóra starzeje się szybciej, marszczy się, wygląda na zmęczoną – a nie o to przecież nam chodzi. Pamiętajmy zatem, aby przed wyjściem na słońce nasmarować swoją skórę kremem z wysokim filtrem.

Balsam na podrażnienia – jeden z najważniejszych elementów naszej kosmetyczki. W gorące dni podrażnienia na słońcu, nawet drobne, są nieuniknione. Warto zatem zainwestować w dobry balsam łagodzący po kąpieli słonecznej. Najlepiej spisują się w tym przypadku kosmetyki naturalne. Mamy pewność, że żaden składnik, sztuczny barwnik czy substancja zapachowa nie wywołają dodatkowych podrażnień. Co zatem wybrać? Oferta jest szeroka, ale jeśli pragniemy zdobyć prawdziwie naturalne kosmetyki, trzeba poszukać głębiej. Warto zainwestować w polskie marki. Co powiecie na balsam do skóry wrażliwej i problemowej bazujący na innowacyjnym składniku – mleku klaczy? To nowość od firmy Epona Cosmetics. 99,2% składników naturalnych. Idealny na wszelkie podrażnienia skórne.

Na co dzień każda z nas raczej nie wychodzi z domu bez makijażu. Potraktujmy wakacje również jako odpoczynek dla naszej skóry. Zostawmy w domu ciężkie podkłady i fluidy. Wychodząc na plażę, pokryjmy swoją twarz kremem z filtrem. Ewentualnie oprószmy policzki lekkim pudrem brązującym. Wieczorem, przed wyjściem na imprezę, wszelkie niedoskonałości zakryjmy lekkim korektorem, a pozostałą cześć makijażu ograniczmy do pudru brązującego, mascary i kolorowych cieni do powiek. Nie obciąży to naszej skóry, a nada jej blask i zdrowy wygląd.

Pamiętajmy przede wszystkim, że wakacje to czas odpoczynku i wytchnienia, zarówno dla ducha, jak i ciała. – „Im mniej, tym lepiej” – ta zasada dotyczy także stosowania kosmetyków latem. Ograniczmy się do tego, co jest naprawdę potrzebne naszej skórze, co chroni ją od szkodliwego działania otoczenia i odżywia oraz łagodzi ewentualne podrażnienia. Najlepiej sprawdzają się w tym kontekście kosmetyki naturalne. Cieszyć się będziemy wtedy nie tylko wypoczynkiem i cudowną pogodą, ale również piękną i zadbaną skórą – radzi dr Sławomir Beszterda, właściciel marki Epona Cosmetics.

Bezpłatna konsultacja specjalisty medycyny podróży

Przetwarzanie danych osobowych w hotelach w 2013 roku

Skomentuj