zamknij
Zaplanuj tegoroczne wyjazdy teraz, a potem podróżuj nawet za darmo

Zaplanuj tegoroczne wyjazdy teraz, a potem podróżuj nawet za darmo

Styczeń to świetny miesiąc na planowanie podróży – organizując sobie tegoroczne wyjazdy zagraniczne właśnie teraz, możesz w niektóre miejsca polecieć nawet za darmo. Wystarczy chwila z kalendarzem w ręku, aby zarezerwować ultra tanie wyjazdy np. na przełomie zimy i wiosny lub aby nie przepłacić za podróże w okresach okołoświątecznych.

– Pierwszy miesiąc roku jest doskonałym momentem na planowanie wyjazdów zagranicznych, ponieważ w tym czasie oferta cenowa hoteli i lotów na cały rok jest najkorzystniejsza. Planując podróże na pozostałe miesiące teraz, można naprawdę sporo zaoszczędzić – radzi Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL. Jak podkreśla, Polacy coraz chętniej planują krótkie, kilkudniowe wypady, m.in. dlatego, że taki sposób odpoczywania pomaga w regeneracji „między pracą a pracą”. – Kiedy do wakacji pozostało jeszcze ponad pół roku, kilka dni spędzonych w Lizbonie czy innym atrakcyjnym miejscu to świetny sposób, żeby oderwać się od codzienności, tym bardziej, że takie wyjazdy nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami – dodaje.

Jako przykład ekspert podaje Włochy wraz z Sycylią i Sardynią. – W bardzo korzystnych cenach są kilkudniowe wyjazdy do Rzymu lub Florencji, czy wycieczki do Toskanii, i to niemal w dowolnym okresie. Koszt tego typu wyjazdów, czyli tak zwanych City Breaków, wynosi w tej chwili nawet mniej niż 500 zł za osobę – mówi Knopa. Bardzo atrakcyjne oferty znajdą teraz także ci, którzy myślą o odpoczynku na Cyprze lub w Hiszpanii, zwłaszcza w Barcelonie.

Od kilku lat jednym z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków jest Londyn. – Kto rozważa pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii, powinien właśnie teraz zarezerwować sobie miejsce. Najkorzystniejszą ofertą są w tej chwili City Breaki w okresie luty – marzec – kwiecień – mówi Maciej Knopa i dodaje, że przy odrobinie zaangażowania w przegląd ofert rynkowych, zagraniczny wypad można zorganizować sobie w styczniu nawet za darmo, korzystając z aktualnych ofert promocyjnych.

Coraz chętniej wyjeżdżamy na krótki odpoczynek także w okresach świątecznych. – Jeśli planujemy w tym roku wyjazdy w okolicach Wielkanocy czy Bożego Narodzenia, naprawdę warto rezerwować miejsca już teraz, póki ceny są bardzo przystępne – podkreśla ekspert FRU.PL.

Źródło: FRU.PL

Photo credit: Stefano Montagner – The life around me via Foter.com / CC BY

Saunowanie light – bezpieczne, przyjemne, zdrowe

Miejsca, które warto odkryć we dwoje, czyli niezapomniane Walentynki

Skomentuj