zamknij
Miejsca, które warto odkryć we dwoje, czyli niezapomniane Walentynki

Miejsca, które warto odkryć we dwoje, czyli niezapomniane Walentynki

Chcecie spędzić święto zakochanych w wyjątkowym, romantycznym mieście? Nie chcecie jednocześnie trafić w miejsce oblegane przez turystów, w którym hotelarze i restauratorzy, korzystając z walentynkowej okazji, bezlitośnie windują ceny? Poznajcie urokliwe, mniej zatłoczone i idealne miejsca do świętowania waszej miłości.

Spełnij marzenia w magicznej Florencji

Florencja jest jednym z dość popularnych celów turystycznych, jednak nadal można tam znaleźć miejsca oddalone od zgiełku. Jednym z nich jest położony na wzgórzu ogród Bardini – podpowiada Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL. W tym ogrodzie zgromadzono piękne kwiaty z różnych stron świata, ale warto wybrać się do niego również ze względu na imponujący widok, który roztacza się z tego miejsca na całą Florencję.

Przecinająca to piękne miasto rzeka Arno jest idealnym miejscem na długie, romantyczne spacery. Na przechadzkę ze swoją drugą połówką koniecznie zabierz… kłódkę. Gdy dotrzecie do mostu Ponte Vecchio, przypnijcie ją do barierki, wypowiadając wspólnie życzenie. Jak twierdzą mieszkańcy Florencji, to rytuał, dzięki któremu spełni się każde marzenie zakochanych.

Będąc we Florencji, warto udać się także do oddalonej o raptem kilkadziesiąt kilometrów Sieny. W plątaninie wąskich uliczek tamtejszej starówki znajdziecie nastrojowe restauracje serwujące pyszne, tradycyjne włoskie potrawy.

Budapeszt rozgrzewa – w przenośni i dosłownie

Budapeszt to idealne rozwiązanie dla tych, którzy planują niezapomniane Walentynki bez zbyt dużych wydatków. W stolicy Węgier roi się od turystycznych atrakcji, począwszy od Wzgórza Zamkowego i Starego Miasta Budy, przez naddunajską promenadę, po Plac Bohaterów i Bazylikę św. Stefana.

Warto pamiętać, że nie w Austrii czy w południowych Niemczech, ale właśnie na Węgrzech znajdują się najlepsze spa i kąpieliska, których baseny są wypełnione gorącą wodą termalną. Jeśli zależy wam na urozmaiceniu romantycznego wyjazdu do Budapesztu, wybierzcie się do słynnego kąpieliska Gellerta, usytuowanego u podnóża góry o tej samej nazwie. Otoczenie majestatycznej, secesyjnej architektury tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca. Relaksując się w wodzie bijącej ze źródeł termalnych, można jednocześnie podziwiać wspaniałe witraże i posągi. – Pamiętajmy, że na kąpielisko Gellerta we dwoje trzeba wybrać się w weekend, bo w pozostałe dni tygodnia panie i panowie kąpią się tam oddzielnie – przypomina Maciej Knopa.

Baśniowa Portugalia

Ogromną liczbę romantycznych zakątków można znaleźć w Portugalii. Lizbona, zachwycająca wyjątkową architekturą, to doskonałe miejsce na romantyczny wypad. Warto „zgubić się” w uliczkach dzielnicy Bairro Alto, pełnej lokali serwujących wyśmienite, portugalskie wino. Wznieście nim toast za miłość!

W poszukiwaniu baśniowej scenerii, udajcie się do Sintry. Położone pośród gór miasteczko imponuje średniowieczną zabudową i wspaniałym krajobrazem. Stare miasto oraz zachwycający nie tylko architekturą, ale i bardzo bogatą kolorystyką mauretański zamek Castelo dos Mauros gwarantują niezapomniane widoki. – Sintra znajduje się zaledwie 30 km od Lizbony. Ze stolicy Portugalii dojedziemy tam koleją w nieco ponad 40 minut, a samochodem w nie więcej niż pół godziny – mówi ekspert FRU.PL.

Podróż z Polski do samej Lizbony nie powinna przysporzyć najmniejszych problemów, bo bezpośrednie loty do Portugalii oferuje wielu przewoźników. – Warto też pamiętać o tańszym rozwiązaniu, jakim są loty łączone typu Smart Connection, dzięki którym możemy oszczędzić nawet kilkadziesiąt procent standardowej ceny – radzi Knopa.

Zamiast zatłoczonej Wenecji, wybierzcie Genuę

Oblegana przez turystów Wenecja to niejedyne nadmorskie miasto we Włoszech, które roztacza romantyczną atmosferę. W poszukiwaniu wyjątkowego klimatu warto udać się do mniej zatłoczonej Genui. Tam koniecznie trzeba wybrać się na nastrojowy spacer wzdłuż śródziemnomorskiego wybrzeża, po czym zagłębić w wąskie, średniowieczne uliczki i dotrzeć nimi do Piazza de Ferrari – największego placu w mieście. Otoczenie imponującej, średniowiecznej i renesansowej architektury tworzy niepowtarzalny klimat, idealny do miłosnych wyznań.

Znalezienie idealnego miasta na walentynkowy wypad to nie wszystko. Równie ważny jest wybór odpowiedniego hotelu, który od samego przybycia wprawi was w romantyczny nastrój. Planując krótki pobyt, warto skorzystać z rozwiązania typu City Break, łączącego przelot, nocleg i ubezpieczenie. – To najlepszy sposób, aby za stosunkowo niewielkie pieniądze zorganizować sobie krótki urlop w hotelu o wysokim standardzie i blisko atrakcyjnych miejsc – podkreśla Maciej Knopa.

 

Źródło: FRU.PL

Photo credit: ** Maurice ** via Foter.com / CC BY

Zaplanuj tegoroczne wyjazdy teraz, a potem podróżuj nawet za darmo

Zmian w organizmie spowodowanych błędami żywieniowymi w okresie niemowlęcym nie da się odwrócić. Mogą one powodować otyłość

Skomentuj