zamknij
Światowej sławy specjalista od łuszczycy gościł w Polsce!

Światowej sławy specjalista od łuszczycy gościł w Polsce!

To wydarzenie, na które czekali nie tylko dermatolodzy z całego kraju, ale przede wszystkim chorzy na łuszczycę. Doktor Michael Tirant, jeden z najlepszych na świecie specjalistów od łuszczycy, przyjechał do Polski.

fot. Skupieński Marketing, materiały prasoweTo nazwisko zna każdy, kto choruje na łuszczycę, znają je także dermatolodzy z całego świata oraz biochemicy i twórcy kosmetyków oraz leków. Michael Tirant jest australijskim biochemikiem, który od ponad 30 lat zajmuje się badaniem czynników wywołujących zmiany skórne. W centrum jego zainteresowań są chorzy z łuszczycą, a tych jest na całym świecie niemało – szacuje się, że nawet 3% całej populacji. Dr Tirant w swojej klinice w Australii przyjmuje wszystkie, nawet te najcięższe przypadki, z którymi lekarze nie dali sobie rady. I choć wie, że łuszczycy się całkowicie nie wyleczy, to z zadziwiającą skutecznością leczy jej objawy. Pomaga także zdiagnozować i wyeliminować przyczyny łuszczycy, które bywają rożne u różnych pacjentów. To właśnie takie dopasowanie metod walki z chorobą do indywidualnych potrzeb chorego sprawia, że dr Tirant jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od łuszczycy na świecie.

4. lipca 2013 roku dr Michael Tirant przyjechał do Polski, by opowiedzieć o swoich niezwykle skutecznych preparatach do stosowania na skórę (seria nosi nazwę od jego imienia – Dr Michaels). Na konferencji prasowej z udziałem polskiego dystrybutora dermokosmetyków, a także z udziałem lekarzy i pacjenta, chorego na łuszczycę, dr Tirant opowiedział, jak to się stało, że jako biochemik zainteresował się właśnie chorobami skóry. Tłumaczył także, skąd bierze się tak duża skuteczność jego preparatów i z jakimi pacjentami ma do czynienia w swojej australijskiej klinice. W odpowiedzi na pytania zebranych udzielał także rad dotyczących diety osób chorych na łuszczycę.

fot. Skupieński Marketing, materiały prasoweKonferencja prasowa była tylko jednym z kilku punktów programu wizyty doktora Tiranta w naszym kraju. Biochemik wygłosił również wykład na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym*, podczas którego opowiadał o zależnościach między dietą a grupą krwi pacjenta. Spora część wykładu poświęcona była także samemu leczeniu łuszczycy – poszukiwaniu własnej metody terapii, identyfikacji i leczeniu objawów oraz preparatom do stosowania zewnętrznego.

Wizyta dra Tiranta w Polsce dała setkom chorych kolejną nadzieję na zwalczenie objawów łuszczycy. Tym bardziej, że zarówno podczas konferencji prasowej, jak i na wykładach doktor Tirant prezentował zdjęcia swoich pacjentów – przed rozpoczęciem leczenia i po kilku tygodniach kuracji. Efekty są widoczne gołym okiem i pokazują jednoznacznie, jak wiele może zdziałać odpowiednie zdiagnozowanie przyczyny choroby i zwalczanie nie tylko jej objawów, ale także czynników wywołujących zmiany na skórze.

*zapis wideo wykładu dostępny jest na stronie:

www.youtube.com/user/LuszczycaDrMichaels/videos

Opracowanie: Agnieszka Wyrzykowska

Instytut Zdrowych Nóg podsumował akcję profilaktyczną

Sezon grzybobrania czas zacząć

Skomentuj