zamknij
Naturalne odmładzanie: nieinwazyjne metody walki z czasem

Naturalne odmładzanie: nieinwazyjne metody walki z czasem

Prędzej czy później spotka to każdą z nas. Jedno spojrzenie w lustro i pytanie: czy to naprawdę ja? Niezależnie od tego, jak młodo się czujemy, nasza skóra nie oprze się wpływowi mijających lat. Można próbować z tym żyć…ale po co? Dzisiaj nie musimy sięgać po skalpel by czuć się i wyglądać dobrze. Walka z czasem może przebiegać zupełnie bezboleśnie.

fot. POLMAX, materiały prasoweDrobne zmarszczki wokół oczu, suchy naskórek, coraz wyraźniejsze bruzdy „od uśmiechu” w okolicy ust…to pierwsze oznaki tego, że czasy długich warkoczy mamy już za sobą. Dzięki wiedzy i nowoczesnej technologii można zrobić naprawdę wiele, by upływ czasu był jak najmniej widoczny. Czy nasze dobre samopoczucie nie jest tego warte?

Pułapki dla urody

Współczesna kobieta żyje często na ekstremalnie wysokich obrotach. Pośpiech i stres nie może wpływać korzystnie na nasz cenny skarb: urodę. Nieodpowiednia dieta, picie zbyt małej ilości wody, palenie papierosów – wszystko to sprawia, że nasza skóra cierpi. Do trybu życia dołączają się czynniki środowiskowe, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, nadmiar ozonu i zanieczyszczenie powietrza. W takich warunkach skóra traci elastyczność i blask znacznie szybciej niż powinna. Przywrócenie należnych jej atrybutów to wyzwanie, które nowoczesna kobieta może podjąć bez obaw.

Bez bólu

Kluczowe pojęcie, z którym na pewno zetknęła się każda z nas jeszcze przed trzydziestymi urodzinami to: włókna kolagenowe. Od ich struktury w dużej mierze zależy ogólna kondycja naszej skóry. O naskórek możemy zadbać używając odpowiednich kosmetyków, kolagen umiejscowiony w głębszych warstwach skóry nie jest jednak podatny na ich działanie. W nieinwazyjnym dotarciu do najgłębszych, najważniejszych dla wyglądu skóry warstw, pomaga Thermage – zabieg proponowany przez światowego lidera rynku produktów wykorzystywanych w medycynie estetycznej, markę Solta Medical. Zabieg wykorzystuje technologię fal radiowych, które wnikają w głąb skóry rozprowadzając ciepło. Umożliwia to regenerację i odnawianie włókien kolagenowych. Najnowsze urządzenie o nazwie Thermage CPT oferuje jeszcze lepsze efekty kliniczne i większy niż do tej pory komfort pacjenta. Naskórek zostaje najpierw skutecznie schłodzony, co chroni go przed działaniem wysokiej temperatury i całkowicie redukuje ból. Zabieg nie wymaga więc żadnej rekonwalescencji, można go wykonać w dowolnym momencie, na różnych obszarach ciała i twarzy. Pozbycie się zmarszczek i cellulitu i widoczne zwiększenie sprężystości skóry może odbyć się więc naprawdę szybko, bez łez i wyrzeczeń.

Każdy dzień zostawia na naszej twarzy ślad. Dieta złożona z pełnowartościowych produktów, dużej ilości warzyw, owoców i wody, właściwa pielęgnacja, w sprzymierzeniu z nowoczesnymi technologiami, mogą sprawić, że patrząc w lustro każdego dnia uśmiechniemy się, myśląc: to ja.

U progu e-zdrowia

Miliardy euro oszczędności dzięki importowi równoległemu

Skomentuj