zamknij

Polacy wracają do Egiptu

Jak wynika z danych Fly.pl, czołowego internetowego biura podróży w Polsce, Egipt, przez lata niekwestionowany lider wśród destynacji zagranicznych wyjazdów Polaków znów pnie się w górę, by zająć pierwszą pozycję. Pomimo medialnych doniesień, polscy turyści ponownie postrzegają Egipt jako miejsce bezpiecznego i spokojnego wypoczynku.

Do czasu wybuchu rewolucji na przełomie stycznia i lutego 2011 roku, Egipt był niekwestionowanym numerem 1 w polskiej turystyce. Jego sytuacja zachwiała się, jednak wraz z zakończeniem zamieszek i medialnego szumu informacyjnego, Egipt powrócił na pozycję lidera. W niektórych miesiącach sprzedaż wycieczek nad Nil stanowiła ponad 50% obrotu Fly.pl. Szczególnie dotyczyło to okresu jesienno-zimowego, gdy turyści rekompensowali sobie polskie mrozy wysokimi temperaturami na plażach Egiptu. Chwilowe osłabienie zainteresowania przyszło w czerwcu i lipcu bieżącego roku, wraz z falą kolejnych antyrządowych protestów. Było to jednak tylko przejściowe i obecnie Egipt znów cieszy się dużą popularnością jako najatrakcyjniejsza cenowo całoroczna oferta.

Średni koszt wycieczki do Egiptu w standardzie All inclusive dla jednej osoby zakupionej na Fly.pl wynosi 2 356zł, choć bywają także oferty tańsze oraz interesujące cenowo propozycje last minute, których koszt to często poniżej 1000 zł.

Wbrew jakimkolwiek obawom, Egipt znów oceniany jest jako bezpieczny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Wszelkie zawirowania związane z sytuacją polityczną nie dotyczą turystycznych kurortów.

Powracający z Egiptu turyści potwierdzali, że w miejscach takich jak Hurghada czy Sharm El Sheikh można zapomnieć o sytuacji w stolicy i spokojnie wypoczywać – mówi Kacper Daszke, Marketing Manager Fly.pl. Turyści mogą mieć pewność, że zarówno organizatorzy wyjazdów, jak i Ministerstwo Spraw Zagranicznych cały czas monitorują sytuację i w razie jakiegokolwiek zagrożenia wydadzą stosowne ostrzeżenia i podejmą natychmiastowe działania, mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu turystów do Polski – dodaje.

Niezmiennie od lat największą popularnością wśród Polaków cieszy się wypoczynek w Hurghadzie, która stanowi ponad połowę sprzedaży Fly.pl. To baza wypadowa do innych atrakcji turystycznych, takich jak wycieczki po Pustyni Arabskiej. Popularne jest również słynące z raf koralowych Sharm El Sheikh, gdzie wiele atrakcji znajdą miłośnicy nurkowania i snorkelingu. To miejsce wybiera obecnie co trzeci turysta.

Podczas wakacji w Egipcie, najczęściej wybieraną przez klientów Fly.pl formułą jest All Inclusive z wyżywieniem. Największą popularnością cieszą się hotele o najwyższym standardzie, 4-gwiazdkowe, wybierane przez 48% lecących nad Nil i 5-gwiazdkowe, na które decyduje się 45% klientów Fly.pl.

Wsparcie dla osób ze stomią w Szpitalu Miejskim w Zabrzu

Golf i marzenia o łabędziej szyi

Skomentuj