zamknij
Onko-Olimpiada 2018 Międzynarodowe igrzyska dla małych pacjentów onkologicznych już wkrótce!

Onko-Olimpiada 2018 Międzynarodowe igrzyska dla małych pacjentów onkologicznych już wkrótce!

W dniach 23 – 26 sierpnia 2018 w Warszawie odbędzie się VII edycja Międzynarodowych Igrzysk Sportowych pod nazwą „Onko-Olimpiada”. Uczestnikami wydarzenia będą dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz młodzi pacjenci onkologiczni z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Rumunii oraz Turcji. Celem inicjatywy jest  pomoc małym pacjentom w pokonywaniu słabości i kompleksów wynikających ze skutków długotrwałego i inwazyjnego leczenia chorób nowotworowych oraz zmiana wizerunku dzieci chorych onkologicznie w świadomości społecznej.

Fundacja Spełnionych Marzeń, organizator „Onko-Olimpiady”, od 16 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi. Atutem „Onko-Olimpiady” jest możliwość rehabilitacji ruchowej i psychicznej Podopiecznych Fundacji. „Onko-Olimpiada” jako jedyna tego typu impreza sportowa dla pacjentów onkologicznych na świecie, to nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale również świetna zabawa i wspólna radość z pokonania choroby.

„Bardzo istotnym aspektem kolejnej już, VII edycji „Onko-Olimpiady”, jest zwalczanie stereotypów w społeczeństwie, dotyczących pacjentów onkologicznych. Przez nasze Igrzyska pragniemy pokazać, że dzieci doświadczone chorobą nowotworową chcą być postrzegane naturalnie, jako radosne i aktywne, pragnące bawić się z rówieśnikami, rozwijać swoje pasje, realizować marzenia. Takie inicjatywy pomagają im wrócić do normalnego życia i walczyć z kompleksami” – mówi Tomasz Osuch, założyciel i prezes Fundacji Spełnionych Marzeń.
Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W tegorocznych igrzyskach tradycyjnie wezmą udział pacjenci wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce (13 drużyn), jak również pacjenci z zagranicy (6 drużyn) – łącznie blisko 450 osób. Uczestnicy będą rywalizować w dyscyplinach takich jak: lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, badminton, piłka nożna i tenis stołowy. Zwieńczeniem zawodów będą koncerty oraz integracyjny grill, połączony z dyskoteką dla zawodników, rodziców, wolontariuszy oraz organizatorów wydarzenia.

„W związku z faktem, iż organizacja „Onko-Olimpiady” jest bardzo kosztowna, a nasze środki ograniczone, stworzyliśmy zbiórkę na platformie Siepomaga.pl, którą każdy może wspomóc, choćby symbolicznie. Zebrane środki pozwolą nam zorganizować Igrzyska na wysokim poziomie oraz zapewnić Uczestnikom możliwie najlepszy poziom rywalizacji i zabawy. Serdecznie zachęcam wszystkich do dołączenia się do zbiórki, gdyż jest to pomoc dzieciom w pierwszym kroku włączania się do normalnego funkcjonowania w życiu po chorobie” – dodaje Tomasz Osuch.

Tegoroczną edycję „Onko-Olimpiady” patronatem honorowym objęła małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda, Rzecznik Praw Dziecka oraz Polski Komitet Paraolimpijski. W komitecie honorowym zasiedli m.in.: Prezes Rady Ministrów, Minister Zdrowia, Wojewoda Mazowiecki, Rzecznik Praw Pacjenta, Metropolita Warszawski, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent m. st. Warszawy.

„Onko-Olimpiadę 2018” poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni. Ambasadorką wydarzenia jest  Małgorzata Foremniak. Na rzecz wsparcia „Onko-Olimpiady” wiele polskich gwiazd zdecydowało się wystawić aukcje na Allegro Charytatywni. Wśród nich między innymi: Szymon Majewski, Magdalena Różczka, Tomasz Ciachorowski, Karolina Pilarczyk, Mateusz Damięcki oraz Natalia Szreder.

Wydarzenie Fb zbiórki: https://www.facebook.com/events/1496864860425851/
Zbiórka na Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/onko-olimpiada
Fan Page Fundacji: https://www.facebook.com/spelnionychmarzen
Strona www Fundacji: http://www.spelnionemarzenia.org.pl/

Źródło: www.newsrm.tv

80% osób nie wie o zakażeniu HCV

Uważaj. Stres może wywołać ból przewlekły

Skomentuj