zamknij
Kurort narciarski Zieleniec Ski Arena zbroi się na zimę

Kurort narciarski Zieleniec Ski Arena zbroi się na zimę

Kalendarzowa jesień w pełni, w Sudetach pojawiły się pierwsze przymrozki. I choć do prawdziwej zimy pozostało jeszcze kilka tygodni, w Zieleńcu trwają intensywne przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami nowego sezonu narciarskiego.

A ten zapowiada się w tym roku wyjątkowo. Wszystko dzięki nowym inwestycjom, które są w Zieleńcu realizowane. Jeśli dodamy do tego szereg wydarzeń i atrakcji dla narciarzy oraz mroźną i śnieżną zimę, którą prognozują zaprzyjaźnieni z kurortem meteorologowie, zbliżający się sezon narciarski na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy w tym roku do kurortu zawitają.

Najważniejszą inwestycją, która oddana do użytku zostanie równo z początkiem sezonu jest nowoczesna, 4-osobowa kolej linowo-krzesełkowa typu TATRALIFT-SLF4p z taśmą do wsiadania, która powstaje przy Hotelu Zieleniec. Kolej ta cechuje się przepustowością 2400 os./godz., długością 501 m, 91 metrami różnicy poziomów, a także średnim nachyle-niem 18%.

Kolej linowa wchodzi w skład kompleksu narciarskiego, który w tym roku jest rozwijany także z myślą o najmłodszych narciarzach. Już funkcjonują w nim dwa wyciągi talerzyko-we (talerzyk przy Hotelu Zieleniec i Pensjonacie Mieszko o długości 300 m oraz talerzyk przy barze Mieszko II o długości 350 m). Natomiast w tym roku uruchomiony zostanie ko-lejny wyciąg szkoleniowy o długości 90 metrów, przeznaczony wyłącznie dla początkują-cych narciarzy najmłodszego pokolenia. Rozbudowany zostanie w także tym rejonie nar-ciarski plac zabaw z torem do mini snow-crossa.

„Każdego roku monitorujemy i analizujemy bieżący sezon oraz staramy się na bieżąco reagować i rozwijać nasz kurort” – mówi Grzegorz Głód, marketing manager Zieleniec Ski Arena. „Nowe inwestycje, poprawianie komunikacji czy logistyki jest niezwykle istotne. Każdego roku odwiedzają nas tysiące gości, a ich satysfakcja jest dla nas najważniejsza” – dodaje.

Ale to nie jedyna istotna dla fanów białego szaleństwa informacja. Wszystkich, którzy oprócz tradycyjnych stoków chętnie korzystają z zielenieckiego snow parku ucieszy z pewnością wiadomość, że już rozpoczęte zostały prace ziemne w celu wyrównania półek, co przełoży się na poprawienie kątów snow parku.

Wraz z początkiem sezonu uruchomiony zostanie także nowy łącznik szczytowy (Winter-pol – Nartorama), co znacznie poprawi komunikację pomiędzy stokami, a w samym Zieleńcu poszerzane zostaną parkingi przy Hotelu Zieleniec i przy kolei Nartorama.

Inwestycje, koleje linowe i odpowiednie warunki atmosferyczne to tylko część czynników składających się na dobrze funkcjonującą stację narciarską. Oprócz tego istotne jest sprawne i możliwie najprostsze poruszanie się pomiędzy wszystkimi 24 wyciągami i kole-jami oraz bezproblemowa jazda po 22 kilometrach tras. To w Zieleńcu możliwe jest dzięki jednemu karnetowi, który uprawnia do korzystania ze wszystkich dostępnych dla narciarzy wyciągów. Co ważne – karnet do Zieleniec Ski Arena można kupić już teraz i to nawet z 25-proc. rabatem. Wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie internetowej kurortu.

Widoki, które ekscytują. Panoramiczny katalog europejskich metropolii od Sky4Fly

Tanie latanie dla każdego – poradnik

Skomentuj