zamknij
EUROLOT rozwija skrzydła w regionach

EUROLOT rozwija skrzydła w regionach

Szalone weekendowe zakupy w Mediolanie? A może morski rejs i relaksacyjny spacer w Helsinkach? Dzięki Eurolot pasażerowie z kolejnych miast wygodnie polecą do Helsinek i Mediolanu.

Z Gdańska do Mediolanu

Od 28 lutego z gdańskiego lotniska pasażerowie Eurolotu polecą do Mediolanu,
z międzylądowaniem w Lublinie. Połączenie wykonywane będzie dwa razy w tygodniu – w piątek i w niedzielę. Dogodne dni dają szansę zrealizowania spontanicznej weekendowej wyprawy, jak też zaplanowania dłuższego urlopu w północnych Włoszech. Portem docelowym jest Malpensa – znakomicie skomunikowany, główny port lotniczy obsługujący miasto. Ceny biletów zaczynają się od 699zł, a lot nowoczesnym Bombardierem Q400 NextGen potrwa łącznie około 4 godzin 40 minut.

Mediolan uznawany jest za jedną z trzech światowych stolic mody – tu swoje najnowsze kolekcje pokazują czołowi światowi projektanci, a pięknymi wystawami kuszą ekskluzywne butiki. Miłośnicy zakupów odnajdą się w licznych outletach wyprzedających końcówki markowych włoskich kolekcji. Gwarne ulice pełne są eleganckich mieszkańców, biznesmenów i wielojęzycznych turystów. Mediolan przypadnie do gustu również miłośnikom architektury i sztuki. Zabytki wprawdzie nie są w tu tak liczne jak w innych włoskich miastach, ale ich wartość jest ogromna, a słynna, pokryta białym marmurem katedra przez wielu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych budowli gotyckich. Gratką dla miłośników opery jest słynny teatr muzyczny La Scala.

Stolica Lombardii jest też najważniejszym ośrodkiem finansowo-przemysłowym we Włoszech, dlatego nowe połączenie jest ważne również z punktu widzenia zarówno polskich, jak i włoskich biznesmenów.

Eurolot jest ważnym partnerem gdańskiego portu lotniczego im. Lecha Wałęsy, a tym samym całego Pomorza. W ubiegłym roku samoloty Eurolotu przeprowadziły 2291 operacji związanych z gdańskim lotniskiem, przewożąc 95 257 pasażerów na 28 trasach.
Z Krakowa i Wrocławia do Helsinek
Nowa i atrakcyjna oferta tranzytowa zostanie również udostępniona pasażerom wyruszającym z Krakowa i Wrocławia, którzy począwszy od 31 marca, będą mogli wygodnie dostać się do Helsinek, z przesiadką w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Z Krakowa loty odbywać się będą 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i czwartki a w stronę powrotną w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele. Ceny rozpoczynają się od 729 zł w obie strony. Z Wrocławia pasażerowie odlecą w poniedziałki i środy, a powroty możliwe będą w poniedziałki, środy i czwartki. Najniższa cena biletu to 699 zł w obie strony.

Niewiele osób wie, że Helsinki są jednym z najlepiej prosperujących i tętniących życiem miast na świecie. Z pozoru introwertyczni Finowie lubią dobrą zabawę – w mieście są niezliczone kluby, puby i restauracje. Stolicę Finlandii można zwiedzić nawet w ciągu jednego dnia, ponieważ główne atrakcje i zabytki zlokalizowane są w centrum. W sercu Helsinek położony jest Plac Senacki otoczony klasycystycznymi budynkami z górującą luterańską katedrą. Pełne zieleni miasto z ponad 300 wysepkami i stukilometrową linią brzegową jest znakomitym miejscem na nadmorski relaks. Warto wybrać się też w rejs promem do położonej na sześciu wyspach największej w Europie twierdzy morskiej – Suomennlina. W dawnych potężnych fortyfikacjach kryją się dziś muzea i urokliwe knajpki.

Helsinki są też ważnym ośrodkiem biznesowym, a na międzynarodowym lotnisku Vantaa wielu turystów rozpoczyna międzykontynentalne podróże.

Wszystkie loty regionalnej linii Eurolot odbywają się nowoczesnymi i wygodnymi samolotami Bombardier Q400 NextGen. Do dyspozycji pasażerów są tablety, a także urozmaicony catering. Kupując bilety Eurolotu można skorzystać ze zniżek, które dla dzieci w wieku 2-15 lat (33 % od normalnej taryfy), natomiast dla niemowląt do 2 lat (90%). W cenie biletów wliczony jest również przewóz 1 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg.

Więcej informacji oraz rezerwacja na naszej stronie internetowej: www.eurolot.com

Polisa podróżna Warty dostępna przez smartfony i na lepszych warunkach

Domowe metody wybielania zębów nie zawsze są bezpieczne

Skomentuj