zamknij
Emirates wprowadzają A380 na trasie do Hiszpanii

Emirates wprowadzają A380 na trasie do Hiszpanii

Linie lotnicze Emirates wprowadziły Airbusa A380 do obsługi codziennego połączenia pomiędzy Dubajem i Barceloną. Dzięki zamianie oferowanie na tej trasie, obsługiwanej poprzednio przez Boeinga 777, wzrosło o ponad 2200 miejsc tygodniowo, a pasażerowie mogą cieszyć się udogodnieniami, które zapewnia flagowa maszyna Emirates.

Barcelona dołączyła do 25 innych miast w siatce Emirates obsługiwanych przez A380. Decyzja Emirates była bezpośrednią odpowiedzią na rosnący popyt na trasie pomiędzy Dubajem i Barceloną.

Gospodarka Barcelony, „biznesowej perły Morza Śródziemnego”, jest bardzo dynamiczna. Miasto przyciąga zagranicznych inwestorów, reprezentujących różnorodne sektory, a także buduje pozycję międzynarodowego centrum kongresowego oraz inspirującego kierunku turystycznego. Zamiana samolotu na A380 jest naszą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tym ekscytującym miastem – powiedział Thierry Aucoc, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates na Europę i Rosję.

W ciągu ostatnich 20 lat Barcelonę odwiedziło ponad 100 milionów osób. To miasto jest nadal bardzo atrakcyjnym i dobrze prosperującym kierunkiem turystycznym. Wprowadzenie A380 do obsługi połączenia pomiędzy Dubajem i Barceloną niewątpliwie wesprze rozwój gospodarczy miasta i całego regionu Katalonii – powiedział Pere Duran, Dyrektor Generalny Urzędu Promocji Barcelony.

Emirates A380 i hiszpański łańcuch dostaw
Airbusy A380 są fundamentem naszej strategii rozwoju floty. Zamówienia Emirates stanowią znaczną część światowego programu A380 – łącznie z ostatnim, historycznym zamówieniem na 50 dodatkowych maszyn, dokonanym podczas Dubai Airshow w listopadzie, posiadamy w swoim portfelu zamówień 96 samolotów A380. W trzech obiektach Airbusa zlokalizowanych w Hiszpanii ponad 1300 wykwalifikowanych osób pracuje w ramach programu A380. Ponadto współpracujemy z 54 hiszpańskimi dostawcami, którzy wspierają globalny łańcuch dostaw A380. Co więcej, nasze połączenie A380 będzie także wspierać działalność lokalnych firm cateringowych, świadczących usługi szoferskie czy zajmujących się obsługą naziemną – dodał Aucoc.Emirates SkyCargo i połączenia handlowe
Emirates SkyCargo jest kluczowym ogniwem łańcucha łączącego Hiszpanię z całym światem. Operując z Madrytu, Barcelony i Saragossy, przewoźnik transportuje hiszpańskie produkty do Dubaju, a także innych państw ze swojej bogatej siatki połączeń, takich jak Australia, Chiny, Indie czy Indonezja. Operacje Emirates SkyCargo wykonywane do i z hiszpańskich lotnisk wzrosły w ubiegłym roku o 44%. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Hiszpanię łączą rozwijające się stosunki handlowe, które w 2012 r. osiągnęły wartość 2 mld euro.

Airbus A380 linii Emirates wyposażony jest w 517 miejsc, w tym 14 luksusowych, prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 w pełni rozkładanych foteli w klasie biznes oraz 427 miejsc w przestronnej kabinie w klasie ekonomicznej.

Codzienny lot EK185 rozpoczyna się w Dubaju o godzinie 07:40, a kończy w Barcelonie o godzinie 12:10. Samolot rejsu powrotnego o numerze EK186 startuje z Barcelony o godzinie 15:25 i ląduje w Dubaju o godzinie 00:45 następnego dnia.

Emirates posiadają największą na świecie flotę A380, liczącą obecnie 44 maszyny, które latają do 26 miast. Co trzecia operująca obecnie maszyna tego typu należy do Emirates.

Zabiegi złuszczające pomogą skórze przetrwać zimę

Leczniczy program treningowy układany przez lekarzy ogranicza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych

Skomentuj