zamknij
W zdrowym ciele zdrowy duch!

W zdrowym ciele zdrowy duch!

31 października 2013krople do nosazdrowie1381Views

Od wieków wiadomo, że aby utrzymać nasze ciało w odpowiedniej kondycji fizycznej, aby dzięki temu cały nasz organizm był w dobrej kondycji – należy się ruszać. Zacznijmy wreszcie poważnie podchodzić do tematu naszego zdrowia i ruchu. Bowiem jeśli chodzi o ruch, czyli wysiłek fizyczny – to za naprawdę niewiele możemy otrzymać wiele korzyści. Być może nie będą one od razu widoczne gołym okiem, jednakże nie znajdziemy chyba w Polsce i na świecie żadnego lekarza, którzy nie przyzna nam racji w tej kwestii. Na dobry początek zacznij od lektury naszego artykułu.

Skończ z wymówkami
Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał i sam użył wymówki w stylu „naprawdę nie mam czasu”. Niestety jest to najczęściej powtarzana i najbardziej nieprawdziwa wymówka, którą posługują się wszyscy ci, którym po prostu się nie chce. Jest to oczywiście niezdarne opakowanie w słowa wyrażenia „nie chce mi się”. Tymczasem absolutnie nie trzeba koniecznie zwalniać się wcześniej z pracy i wkładać wszystkich swoich oszczędności w karnety na basen, siłownię, saunę i odżywki. Nie tędy droga! Najważniejsza jest bowiem…

Systematyczność. Klucz do sukcesu
Tabletki na ból głowy, bezsenność, kaszel, ból gardła, krople do nosa, krople żołądkowe i inne medykamenty nie zawsze możemy co prawda odstawić, szczególnie gdy przeziębienie już nas dopadnie. Jednak często, aby zapobiec chorobie niezastąpiony może okazać się ruch i systematyczne ćwiczenia każdego dnia. Wystarczy niewiele, tak naprawdę już 15-20 minut każdego dnia sprawi, że nasze ciało i organizm zaczną lepiej funkcjonować, zwłaszcza, że powoli zbliża się zima, więc wypadałoby wzmocnić nasze organizmy i zdrowie przed czekającym je trudnym okresem, kiedy zdecydowanie łatwiej o różnego rodzaju choroby. Wyjdźmy wieczorem na spacer. Jeśli mamy niedaleko do pracy, wybierzmy się tam pieszo lub rowerem. A może krótki jogging lub nordic walking? Basen połączony z sauną raz w tygodniu z pewnością nie nadwyręży znacznie naszych portfeli. Oprócz zdrowia z pewnością poprawi to również wasze samopoczucie. Zacznijmy zatem dbać o to, co najcenniejsze już dziś. Systematycznie, każdego dnia. Powodzenia!

Dziś Narodowy Dzień Sportu. W programie treningi z gwiazdami, m.in. M. Czerkawskim czy M. Pudzianowskim

Chorzy na raka prostaty mogliby żyć dłużej, gdyby był łatwiejszy dostęp do nowoczesnych leków

Skomentuj