zamknij
Rola diety w leczeniu chorób naczyniowo-sercowych – dietetyk LightBox komentuje

Rola diety w leczeniu chorób naczyniowo-sercowych – dietetyk LightBox komentuje

Małgorzata Chylewska, główny dietetyk LightBox alarmuje: „Choroby układu krążenia są w Polsce główną przyczyną zgonów, które stanowiły w 2010 r aż 47% wszystkich zejść śmiertelnych. Propagowanie i stosowanie właściwej diety to ważne czynniki, które mogą zmienić tę zatrważającą statystykę i zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób serca, co zostało potwierdzone licznymi badaniami.”

http://www.sxc.huOdpowiednia dieta w profilaktyce i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych ma za zadanie przede wszystkim zmniejszanie czynników ryzyka, takich jak otyłość lub nadwaga, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Żeby była skuteczna, musi spełniać elementarne zasady komponowania zdrowych posiłków według zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia. Najważniejsze z tych zasad to ograniczenie udziału tłuszczów zwierzęcych i cukrów prostych, urozmaicenie asortymentowe produktów zgodnie z Piramidą Żywienia Instytutu Żywności i Żywienie oraz pokrycie zapotrzebowania na składniki odżywcze zgodnie z aktualnymi normami. – komentuje Małgorzata Chylewska.

Brak czasu i dostatecznej wiedzy z zakresu żywienia nie ułatwiają utrzymania rygorów diety. Opracowana przez dietetyków dieta LightBox jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie konsumentów nie tylko na gotowe, smaczne, ale i zdrowe, bo zbilansowane żywienie. W skład diety Lightbox wchodzi pięć gotowych, świeżych posiłków dziennie, dostarczanych codziennie do domu lub biura.

„Wielu spośród naszych klientów jest świadomych znaczenia profilaktyki chorób naczyniowo-sercowych. W większości to osoby w średnim wieku, co bardzo cieszy – Polacy wcześniej dokonują świadomych wyborów co do sposobu odżywiania się, który w dużym stopniu wpływa na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia szeregu schorzeń w późniejszym wieku.” – dodaje dietetyk LightBox.

O diecie LightBox
LightBox jest czołowym producentem zestawów wysokiej jakości dań dietetycznych z codzienną dostawą pod wskazany adres. Menu LightBox opracowują dietetycy, starając się w jak największym stopniu wzorować na diecie śródziemnomorskiej, rekomendowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, jako diecie o udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Stosowanie diety LightBox zalecane jest w odchudzaniu oraz profilaktyce chorób dietozależnych. Misją firmy LightBox jest czynne poparcie dla Narodowego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym opracowanego i realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Więcej informacji na www.lightbox.pl

Bezpłatne konsultacje urologiczne w sierpniu

Automatyczny defibrylator uratował życie na Lotnisku Chopina

Skomentuj