zamknij
Przybywa salonów masażu. Nie wszystkie zatrudniają wykwalifikowaną kadrę

Przybywa salonów masażu. Nie wszystkie zatrudniają wykwalifikowaną kadrę

Salony masażu w Polsce z roku na rok mają coraz więcej klientów. Nie każdy jednak oferuje w pełni profesjonalne usługi. Warto więc sprawdzić, czy specjalista zdał państwowy egzamin na masażystę, który nadaje prawo do wykonywania zawodu. Wykwalifikowany masażysta przed wykonaniem zabiegu, powinien przeprowadzić wywiad z klientem i dowiedzieć się, w jakim celu ma zrobić masaż.

www.foter.comMasaż ma nieocenione właściwości – łagodzi ból, rozluźnia mięśnie, wzmacnia serce, oczyszcza organizm z toksyn. Zanim jednak wybierzemy się do gabinetu i poddamy zabiegowi, sprawdźmy, czy trafiliśmy na profesjonalistę.

– Zawsze masaż powinien być poprzedzony jakimś rodzajem wywiadu – tłumaczy Michał Stadnicki, masażysta z Kliniki Ruchu – Jeśli przychodzimy z dolegliwościami bólowymi, to masażysta powinien od nas dostać diagnozę lekarską i skierowanie na masaż. Jeśli nas o coś takiego nie poprosi i jeśli po przejściu do gabinetu dowiemy się od razu, że powinniśmy położyć się na stół , to w zasadzie możemy z niego wychodzić – mówi Stadnicki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zwraca również uwagę na to, że profesjonalista powinien mieć dokumenty, potwierdzające zdanie państwowego egzaminu na masażystę, dzięki czemu posiada on prawo do wykonywania zawodu.

– Kolejne kursy, kursy rozszerzające mogą wzbogacić jakiś zasób technik czy umiejętności, natomiast starajmy się zawsze o ten podstawowy
certyfikat, państwowy dyplom – mówi Michał Stadnicki z Kliniki Ruchu – Taki dyplom często wisi w gabinecie w widocznym dla klienta miejscu.

Okrągły stół farmaceutów i właścicieli aptek bez przedstawicieli NIA

Masaż często niedostosowany do potrzeb pacjentów

Skomentuj